Dünyanın en ünlü kalbi ‘Banksy’ Global Karaköy’de

Dünya prömiyerini İstanbul’da yapan The Art of Banksy, dünyanın en ünlü kalbi olan Kırmızı Balonu ile “Banksy’nin Zihnine Yolculuk” sergisi Global Karaköy’ün evsahipliğinde devam ediyor.

the art of banksy kırmızı balon

Gizemli sokak sanatçısı Banksy’nin dünyaca ünlü eserlerini bir araya getiren en büyük koleksiyon “The Art of Banksy“, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla ve Beyoğlu Belediyesi’nin destekleriyle Global Karaköy’de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Dünyanın en ünlü kalbi İstanbul’da

Dünyanın en ünlü kalbi, Global Karaköy’deki The Art of Banksy sergisinde karşınıza çıkıyor. Şubat ayı içinde Banksy’nin kırmızı balonlu kız çalışmasını farklı bir göz ile gezip, deneyimleyebilir, Sevgililer Günü’nde dünyanın en ünlü kalbini sevdiklerinizle ziyaret edebilirsiniz.


Küratörlüğünü Steve Lazarides’in yaptığı The Art of Banksy sergisi girişte sizi tipik bir İngiliz evi ve Banksy’nin çalışma atölyesiyle karşılayıp, “Kırmızı Balonlu Kız”, “Gül Şimdi”, “Hizmetçi” gibi en bilindik eserlerinin de bulunduğu toplam 85 orijinal eser ile gizemli bir yolculuğa çıkarıyor.

the art of banksy kırmızı balonHer bölümde farklı bir kurgunun tasarlandığı sergide, bir yandan Londra metrosugeçerken kendinizi bir anda dükkanların bulunduğu bir Londra sokağında Banksy eserlerini gezerken buluyorsunuz. Geziniz sırasında fonda bu sergi için özel olarak hazırlanmış Fahir Atakoğlu müzikleri size eşlik ediyor.

Hiç deneyimlenmemiş bu serüveni yaşayıp, Dünyanın en ünlü kalbi olan Kırmızı Balonu‘ndan Banksy’nin zihnine yolculuk yapmak için haftanın 7 günü 10.00-20.00 saatleri arasında Global Karaköy‘ ü ziyaret edebilirsiniz.

İlgili yazılar

Plato Sanat’ın “Ölü Doğa Sergisi” Açıldı


Fondation Cartier sergisi: Japonya’dan Kolombiya’ya