Dünyanın en ünlü kalbi ‘Banksy’ Global Karaköy’de

Dünya prömiyerini İstanbul’da yapan The Art of Banksy, dünyanın en ünlü kalbi olan Kırmızı Balonu ile “Banksy’nin Zihnine Yolculuk” sergisi Global Karaköy’ün evsahipliğinde devam ediyor.

the art of banksy kırmızı balon

Gizemli sokak sanatçısı Banksy’nin dünyaca ünlü eserlerini bir araya getiren en büyük koleksiyon “The Art of Banksy“, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla ve Beyoğlu Belediyesi’nin destekleriyle Global Karaköy’de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Dünyanın en ünlü kalbi İstanbul’da

Dünyanın en ünlü kalbi, Global Karaköy’deki The Art of Banksy sergisinde karşınıza çıkıyor. Şubat ayı içinde Banksy’nin kırmızı balonlu kız çalışmasını farklı bir göz ile gezip, deneyimleyebilir, Sevgililer Günü’nde dünyanın en ünlü kalbini sevdiklerinizle ziyaret edebilirsiniz.


Küratörlüğünü Steve Lazarides’in yaptığı The Art of Banksy sergisi girişte sizi tipik bir İngiliz evi ve Banksy’nin çalışma atölyesiyle karşılayıp, “Kırmızı Balonlu Kız”, “Gül Şimdi”, “Hizmetçi” gibi en bilindik eserlerinin de bulunduğu toplam 85 orijinal eser ile gizemli bir yolculuğa çıkarıyor.

the art of banksy kırmızı balonHer bölümde farklı bir kurgunun tasarlandığı sergide, bir yandan Londra metrosugeçerken kendinizi bir anda dükkanların bulunduğu bir Londra sokağında Banksy eserlerini gezerken buluyorsunuz. Geziniz sırasında fonda bu sergi için özel olarak hazırlanmış Fahir Atakoğlu müzikleri size eşlik ediyor.

Hiç deneyimlenmemiş bu serüveni yaşayıp, Dünyanın en ünlü kalbi olan Kırmızı Balonu‘ndan Banksy’nin zihnine yolculuk yapmak için haftanın 7 günü 10.00-20.00 saatleri arasında Global Karaköy‘ ü ziyaret edebilirsiniz.

İlgili yazılar

Plato Sanat’ın “Ölü Doğa Sergisi” Açıldı


Fondation Cartier sergisi: Japonya’dan Kolombiya’ya


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.