Boğaziçi Köprüsü kapandı, İstanbul trafiği felç oldu

İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nde Anadolu Yakası’ndan Avrupa’ya geçişte bir araç dörtlüleri yakarak park etti. Sürücüsü ise başka bir otomobile binerek olay yerinden uzaklaştı. Bomba imha uzmanları aracı inceledi. Emniyet birimlerinden alınan bilgi doğrultusuna göre bu aracın da arananlar listesinde olduğu bildirildi…

bogaz-koprusu-bomba-trafik

İstanbul polisi öğlen saatlerinde bombalı araç şüphesiyle alarma geçti. Saat 15:00 sularında Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçen lüks bir otomobil, Köprü çıkışının Ortaköy Viyadüğü üzerinde dörtlülerini yakarak park etti. Motoru çalışan araçtan inen bir kişi, başka bir araca binerek olay yerinden uzaklaştı.

Bomba imha uzmanlarının incelemesi sonrasında araçta bomba olmadığı anlaşıldı. Nefeslerin tutulduğu ve canlı yayınla verilen incelemenin görüntüleri, izleyenleri Türkiye’de ne denli güvensiz bir durumda yaşandığı konusunda yine korkuya ve endişeye düşürdü.


Aracın ön kapısının patlatıldığı, herhangi bir bulguya rastlanmadı ve emniyet birimlerinden verilen bilgi sonrasında herkes rahat bir nefes aldı.

Boğaziçi Köprüsü kapandı, İstanbul trafiği felç oldu

Aracın yakıtı bitmiş!

Olağanüstü hareketliliğe neden olan ihbar üzerine; köprü üzerinde flaşörleri yanık şekilde park edilmiş halde bulunan beyaz renkli otomobildeki incelemeler sonrasında aracın yakıtının bittiği bu nedenle sahibi tarafından emniyet şeridine bırakıldığı tespit edildi.

Görgü tanıklarının ifadesine göre olay şöyle gelişti:


Avrupa yakasından Asya’ya geçiş noktasında, yaklaşık yarım saat önce beyaz bir araç bariyerlerin hemen yanında durdu. Sürücü, araçtan indi, arkadan gelen başka bir araca bindi. Yetkililer acil olarak terörle mücadele polisleri ve bomba imha ekiplerine haber verdi.