CHP İl Başkanı’na sokak ortasında saldırı

Düzce’de saldırgan bir grup otomobiliyle yolunu kestiği CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’ı “Vatan hainisin” diyerek sokak ortasında dövdü.

chp il başkanına saldırı

DHA’nın haberine göre, CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, otomobiliyle evine giderken önünü başka bir otomobil ile kesen Cengiz D. ve Cemal Ü. tarafından dövüldü. Alınan bilgiye göre, Tozan’ın kullandığı 06 DRF 43 plakalı otomobile, Eski Bolu Caddesi’nde 81 BD 228 plakalı otomobil arkadan çarptı. Aracından inen Tozan, tartıştığı diğer otomobildeki 2 kişi tarafından darp edildi. Olay anı cadde üzerinde bulunan bir marketin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, ilk ifadelerinde yol verme meselesi yüzünden aralarında tartışma çıktığını, bunun sonucunda Tozan’ı dövdüklerini ileri sürdü.


Polis merkezine giderek şikayetçi olan CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan ise saldırının siyasi olduğunu söyleyerek, “Basit bir kaza süsü verdiler. ‘Ne oluyor?’ dediğimde, ‘Sen vatan hainisin‘ dediler ve saldırdılar. Bu siyasi bir saldırıdır” dedi.


Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Osmanlı Torunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsa Üçüncü, saldırı anına ilişkin cep telefonuyla çekilen videoyu, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabında, “Düzce’de hain, ajan, vatana ihanet eden CHP İl Başkanını istemiyoruz. Varsa vatan hainleri, sıraya girsinler. Birgün birinizi, bir gün hepinizi” notuyla paylaştı. İsa Üçüncü, gözaltına alındı. Polisin kendisini araması üzerine karakola giden İsa Üçüncü’nün, ‘azmettirmek’ suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi. Polis ekipleri olayla ilgili 2 kişiyide gözaltına aldı. Soruşturma sürdürülüyor.