CHP Karaman il başkanı: Tecavüz olayıyla ilgilenmeye vaktim yoktu

Karaman’da gerçekleşen 45 öğrenciye tecavüz skandalı davasının iddianamesine ilişkin bilgi almak isteyen gazeteciye, CHP Karaman il başkanı “Bilgim yok. Vaktim olmadı” dedi.

CHP Karaman il başkanı atakan ünver: Tecavüz olayıyla ilgilenmeye vaktim olmadı ensar vakfı

Karaman’daki Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerdeki 45 öğrencinin rehber öğretmeni Muharrem B. tarafından cinsel istismara uğrağı gündeme bomba gibi düşmüştü. Konuyla ilgili açılan dava için yayın yasağı ve gizlilik kararı konuldu.

Bunun üzerine olayla ilgili bilgi almak isteyen gazeteci Mustafa Hoş, CHP Karaman İl Başkanı İsmail Atakan Ünver’i aradı. Ancak CHP’li başkan Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen tecavüz skandalıyla ilgili “Dava açıldı diye biliyoruz. Başka bir bilgim yok. Vaktim olmadı.”diye yanıt verdi.


CHP’li İl Başkanı’nın tutumunu sosyal medya hesabından yazdığı mesajlarla eleştiren Mustafa Hoş, “CHP Karaman il başkanı aynı zamanda bir avukat. Olaya ilgisizliği ve tavrı şaşırtıcı. CHP yarın nihayet Karaman’a bir heyet gönderiyor. CHP Karaman il başkanını aradığımda AKP il başkanını mı aradım diye şaşırdım. Çünkü tavrı ve olaya bakışı hiç farklı değil” diye yazdı.

Gazeteci Mustafa Hoş, CHP’li başkanla yaptığı telefon görüşmesini de Gazeteport sitesinde şöyle yayımladı:

CHP Karaman il başkanının yanıtları

– Atakan Bey Karaman’daki olayla ilgili bir bilginiz var mı?

– Dava açıldı diye biliyoruz. Başka bir bilgim yok.

– Siz aynı zamanda avukatsınız. o iddianameye bakabildiniz mi?

– Hayır bakmadım.

– Neden bakamadınız avukatsınız aynı zamanda bir engelleme ya da baskı mı var?

– Vaktim olmadı.

– Bu kadar önemli bir olay için vakit ayırmamanıza şaşırdım.


– Bana işimi öğretmeyin. Neyle ilgileneceğime ben karar veririm.

– Atakan Bey ben sizi CHP İl Başkanı olarak aradım. Doğal olarak bu konuda tabi ki muhatap olacaksınız.

– Bana işimi ve siyaset öğretmeyin.

– Size ne siyaset ne de işinizi öğretiyorum. CHP il başkanına soru soruyorum.

Bu diyaloglardan sonra telefon kapandı.

İlgili yazılar

Tecavüze Uğrayacak Çocuklardan Biri Sizinki Olabilir!

Kravatlı ve Saygılı Tecavüzcüler


Bağdat Caddesi: Namuslu saatlerinizi ayarlamayı unutmayın!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.