Sabah’ın fotoşopu: Savcı Preet Bharara’yı FETÖ’cü ilan etti

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının kilit ismi Rıza Sarraf’ı Miami’de tutuklatan ABD’li savcı Preet Bharara’yı bir photoshop görseli üzerinden FETÖ’cü ilan etti.

Sabah'ın fotoşopu: Savcı Preet Bharara'yı FETÖ'cü ilan etti


Bharara’nın bir programda aldığı plaketin üzerine cemaate yakın Kimse Yok mu Derneği’nin logosunun giydirildiği bir görseli gerçek kabul eden Sabah’ın internet sitesinde “Rıza Sarraf’ı tutuklayan savcı tanıdık çıktı” başlığıyla bir haber yayımlandı. Haberde, “Rıza Sarraf’ın avukatı Şeyda Yıldırım ABD’deki operasyonun arkasında Pensilvanya’daki FETÖ örgütlenmesinin olduğunun altını çizerken Savcı Preet Bharara’nın FETÖ’nün ABD’deki etkinliklerini kaçırmadığı ve örgüte yakınlığı ile bilinen Kimse Yok Mu Derneği’nden plaket aldığı ortaya çıktı” dendi. Ancak söz konusu fotoğrafın orjinalinin farklı olduğu sosyal medyadaki kullanıcıların dikkati ile ortaya çıktı.

Sabah’ın internet sitesinde verilen haberine görseli şöyle:

sabah gazetesi rıza sarraf fetö savcı preet bharara

CeJYX1QWAAAL9yi

ABD Savcısı Preet Bharara’nın fotoğrafının orijinal hali:


Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının kilit ismi Reza Zarrab'ı Miami'de tutuklatan ABD'li savcı Preet Bharara'yı bir photoshop görseli üzerinden FETÖ'cü ilan etti.