Savcı Bharara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı takibe aldı!

Rıza Sarraf’ın tutuklanmasını sağlayan Savcı Bharara, Twitter üzerinden kişisel hesap olarak sadece müzisyen Bruce Springsteen ve komedyen Steve Harvey’i takip ederken, Rıza Sarraf’ın tutuklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da takibe aldı.

erdogan-bharara

Bankacılık sahtekarlığı, İran’a yaptırımları ihlal etmek, kara para aklamak ve ABD’yi dolandırmak suçlamaları nedeniyle tutuklanan ve 75 yıl hapsi istenen Rıza Sarraf’ın dosyasından sorumlu New York Güney Bölgesi Savcısı Preet Bharara, Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı takibe aldı.

Savcı Preet Bharara, toplam 14 hesap takip ediyor. Bu hesaplardan ise yalnızca üçü gerçek kişi: Komedyen Steve Harvey, müzisyen Bruce Springsteen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.


Springsteen ve Harvey’i daha önceden takip eden Savcı Bharara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ise Rıza Sarraf’ın tutuklanmasının ardından, bugün 06:30 civarında takibe aldı.

Savcı Bharara’nın takip ettiği diğer 11 hesap ise FBI, CIA, New York Senatosu gibi kurumsal hesaplar.

Rıza Sarraf’ı tutuklatan ABD’li Savcı Preet Bharara kimdir?

Türkiye’den bir şey ister misin?

Öte yandan Türkiye’den “Bre Zındıkyan” adlı Twitter kullanıcısı Savcı Bharara’yı mention’layarak “Türkiye’den bir şey ister misin? Rakı, şiş kebap, lokum, halı… Sadece iste, emrindeyiz” yazdı.

savci-bharara-twitter


Savcı Bharara ise bu Tweet’e “Şiş kebabı çok severim ama sadece işimi yaptığım için hediye kabul edebileceğimi zannetmiyorum” diye karşılık verdi.


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.