Savcı Bharara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı takibe aldı!

Rıza Sarraf’ın tutuklanmasını sağlayan Savcı Bharara, Twitter üzerinden kişisel hesap olarak sadece müzisyen Bruce Springsteen ve komedyen Steve Harvey’i takip ederken, Rıza Sarraf’ın tutuklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da takibe aldı.

erdogan-bharara

Bankacılık sahtekarlığı, İran’a yaptırımları ihlal etmek, kara para aklamak ve ABD’yi dolandırmak suçlamaları nedeniyle tutuklanan ve 75 yıl hapsi istenen Rıza Sarraf’ın dosyasından sorumlu New York Güney Bölgesi Savcısı Preet Bharara, Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı takibe aldı.

Savcı Preet Bharara, toplam 14 hesap takip ediyor. Bu hesaplardan ise yalnızca üçü gerçek kişi: Komedyen Steve Harvey, müzisyen Bruce Springsteen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.


Springsteen ve Harvey’i daha önceden takip eden Savcı Bharara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ise Rıza Sarraf’ın tutuklanmasının ardından, bugün 06:30 civarında takibe aldı.

Savcı Bharara’nın takip ettiği diğer 11 hesap ise FBI, CIA, New York Senatosu gibi kurumsal hesaplar.

Rıza Sarraf’ı tutuklatan ABD’li Savcı Preet Bharara kimdir?

Türkiye’den bir şey ister misin?

Öte yandan Türkiye’den “Bre Zındıkyan” adlı Twitter kullanıcısı Savcı Bharara’yı mention’layarak “Türkiye’den bir şey ister misin? Rakı, şiş kebap, lokum, halı… Sadece iste, emrindeyiz” yazdı.

savci-bharara-twitter


Savcı Bharara ise bu Tweet’e “Şiş kebabı çok severim ama sadece işimi yaptığım için hediye kabul edebileceğimi zannetmiyorum” diye karşılık verdi.