Başbakan kim olsun?

Ak Parti’nin 22 Mayıs kongresi için site kuruldu: Yeni başbakan kim olsun? “basbakankimolsun.com” adresli İnternet sitesinde 5 aday var.

basbakan-kim-olsun

Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun 22 Mayıs’ta Ak Parti’yi olağanüstü kararı alarak Başbakanlık ve Genel Başkanlık koltuklarını bırakacağını açıklamasının ardından, yeni Genel Başkan ve Başbakan adayının kim olacağı tartışmaları devam ederken Başbakan kim olsun anketi içeren “basbakankimolsun.com” adresli bir internet sitesi açıldı.

Sitede Başbakan adayları olarak beş isim yer alıyor. Adaylar arasında kulislerde de konuşulan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan Enerji Bakanı Berat Albayrak ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş‘un isimleri yer alırken, Mehmet Ali Şahin‘in de listede yer alması dikkat çekti.


Son olarak gündeme gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın ismi ise internet sitesinde yer almadı. Siteye giren ziyaretçiler, adaylar için oylama da yapabiliyor. Başbakan kim olsun anketinde 10 Mayıs 2016, saat 15:30 civarında yapılan oylamaların sonucuna göre birinci sırada yüzde 23,5 oy ile Bekir Bozdağ‘ın ismi öne çıkıyor.

Yeni Başbakan kim olacak? Binali Yıldırım mı Berat Albayrak mı?

Binali Yıldırım kimdir? Başbakan adayı olur mu?

Başbakan adayı olarak sözü geçen Berat Albayrak kimdir?

Bekir Bozdağ Başbakan adayı mı? Erken seçime gidilecek mi?


AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, yeni genel başkan adayının gelecek hafta açıklanacağını belirtmişti…