Vizyonda bu hafta: Alis Harikalar Diyarında 2 – Aynanın İçinden

Vizyonda bu hafta biri animasyon 5 yabancı ve 5 yerli film bulunuyor. Alis Harikalar Diyarında 2 – Aynanın İçinden filmiyle serisinde 2. filmini ünlü oyuncularıyla sinema severler ile buluşturuyor.

Alis Harikalar Diyarında 2 – Aynanın İçinden / Alice Through the Looking Glass

Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı fantastik evrene bir kez daha geri dönüyoruz. Harikalar Diyarı, beklenmedik bir misafirin ziyaretine uğruyor ve misafiri bu büyülü evrenin işleyişini ve ev sahiplerini yavaş yavaş keşfetmeye başlıyor. Mad Hatter ise tüm çılgınlığıyla adalet ve tabii ki dostluk için orada bekliyor. Tam her şey bitmiş, ortalık fazlasıyla karışmışken gerçekliğe giden yolda bir kez daha krallığın kurtuluşu için bir araya geliniyor.

Alice Kingsleigh (Mia Wasikowska) babasının peşinden 3 yıl denizlerde seyahat ettikten sonra Londra’ya dönmek üzere yola koyulur. Hayatının geri kalanında ne yapacağı konusunda bir fikri yoktur. Bu esnada bulduğu bir sihirli ayna marifeyitle yeniden Harikalar Diyarı’na döner. Alice eski arkadaşlarıyla yeniden buluşur, ancak Çılgın Şapkacı’da (Johnny Depp) bir tuhaflık vardır. Her zamankinden daha asabi bir haldedir. Arkadaşını tekrar eski haline getirebilmek için geçmişe giden Alice, zamana karşı büyük bir mücadele verecektir.


Tim Burton’ın yönetmenliğini yaptığı 2010 yapımı Alice in Wonderland’in devamı niteliğinde olan filmin yönetmen koltuğunda bu kez The Muppets serisiyle sinemaya giriş yapan James Bobin var. Johnny Depp ve Mia Wasikowska’nın başrollerini paylaştığı filmin senaryosu ise Linda Woolverton’a ait.

27 Mayıs 2016

2016 – ABD / James Bobin / Linda Woolverton / Tim Burton, Joe Roth

Aile, Aksiyon, Fantastik, Macera / 108 Dak.

Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Sacha Baron Cohen

Alan Rickman, Michael Sheen, Timothy Spall, Toby Jones, Stephen Fry

Alis Harikalar Diyarında 2, Alice in Wonderland: Through the Looking Glass, Alice in Wonderland 2

1 Kezban 1 Mahmut Adana Yollarında

Vizyonda bu hafta: Alis Harikalar Diyarında - Aynanın İçinden

Vizyonda bu hafta Bir Kezban Bir Mahmut Adana yollarında… Mahmut ve Emrah, İstanbul’daki öğrencilik hayatı yaşayan iki yakın arkadaştır. Mahmut bir gün sevgilisi Kezban’ı kaçırmaya karar verir çünkü Kezban’ın abisi Kürşat ilişkilerine onay vermemektedir. Emrah ailesinin Mersin’deki yazlığını ayarlar ve sevgilisi Yaprak’ı da yanına alır. Hep beraber Şahin marka modifiyeli arabalarıyla Mersin’e kaçarlar. Yazlıkta eğlenceli zaman geçiren gençlerin eğlencesi uzun sürmez. Mahmut ve Emrah bir sabah sitenin sahilinde uyanırlar. Kızlar kaçırılmıştır. İki arkadaş kızların izini sürmeye başlar ve Adana’ya ulaşırlar. Adanalı Serkan’ın da ekibe dahil olmasıyla kızları kurtarmak için bir plan yapılır: Adana’nın farklı yerlerinden toplayacakları “özel” insanlardan oluşan bir ekip kurarak kızları tekrar kaçırmak! “Usta” bir şoför, “yetenekli” bir hacker, “çevik” bir karateci ve “silahlı” bir adam bulunur. “Kusursuz” bir plan, “uzman” bir ekip ve son dakika sürprizleri ile aksiyon ve komedi dolu bir maceraya atılırlar.

27 Mayıs 2016

2016 – Türkiye

Cenk Çelik / Halil Kaya Özer / Cenk Çelik

Komedi

Sinan Bengier, Ercan Zincir, Esin Yıldız, Cenk Hakan Köksal, Necla Özay

Para Tuzağı: Money Monster

Vizyonda bu hafta: Alis Harikalar Diyarında - Aynanın İçinden

Vizyonda bu hafta Julia Roberts ve George Clooney… Son yıllarda, kameranın arkasında hayata geçirdiği projeler sayesinde en az kamera önündeki kadar adından söz ettiren usta oyuncu Jodie Foster, son olarak Kukla filmiyle eleştirmenlerden geçer not almayı başarmıştı. Foster’ın yeni filmiyse, televizyondan borsa tüyoları veren bir Wall Street simsarının hayatını perdeye taşıyacak. Mal varlığını kaybeden bir izleyicisinin tuzağına düşen Lee, bu defa ilginç bir belanın yamacına sürüklenecek. Filmin başrollerinde George Clooney ile Julia Roberts yer alıyor. Gerçek zamanlı bu gerilim filminde, George Clooney ve Julia Roberts finans televizyonu sunucusu Lee Gates ve yapımcısı Patty Fenn’i canlandırıyorlar.

Televizyondan borsa tüyoları veren bir Wall Street simsarı, aynı zamanda bir televizyon yıldızı olan Lee Gates (George Clooney), bir program esnasında sahip olduğu her şeyi Gates’in tavsiyeleri yüzünden kaybeden Kyle Budwell (Jack O’Connell) tarafından rehin alınır. Bu inanılmaz olay, canlı yayınla milyonlarca insan tarafından izlenirken Gates ve programın yapımcısı Patty Fenn (Julia Roberts) zamana karşı bir ölüm kalım pazarlığına girişeceklerdir.

27 Mayıs 2016

2016 – ABD

Jodie Foster / Jim Kouf, Alan DiFiore, Jamie Linden / George Clooney, Grant Heslov

Dram, Gerilim / 95 Dak.

Julia Roberts, George Clooney, Giancarlo Esposito, Jack O’Connell, Dominic West

Para Canavarı

Nasıl Yani

Vizyonda bu hafta: Alis Harikalar Diyarında - Aynanın İçinden

Ünlü Mona Lisa tablosu, Leonardo Da Vinci’nin Türkiye’de yaşayan torunu Seyfi Dede’ye kalmıştır. Seyfi Dede’nin 3 torunu ise bu tabloyu satarak zengin olmanın hayalini kurarlarken başlarına olmadık işler açacaklardır.
Filmin başrolünde Aykut Elmas, Halil İbrahim Göker, Uğurcan Akgül gibi Vine’da tanınmış isimler yer alıyor.

Yönetmenliğini Ayhan Özen’in üstlendiği filmin başrollerinde Vine fenomenleri Aykut Elmas, Halil İbrahim Göker ve Burak Kut yer alıyor. Samsun’da yaşayan üç kardeş Tahir, Osman ve Taci bir sabah Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gelen haberle Da Vinci ‘nin 6. nesilden akrabaları olduğunu öğrenirler. Da Vinci’nin Mona Lisa adlı tablosu Çarşamba’da uzun süredir görüşmedikleri dedelerine kalmıştır. Bu üçlü zengin olma hayalleri kurmaya başlar…

27 Mayıs 2016

2016 – Türkiye

Bahar Özer / Ayhan Özen / Aykut Elmas, Uğur Can Akgül, Halil İbrahim Göker

Komedi

Esin Civangil, Yakup Yavru, Ferdi Sancar, Burak Kut, Veysel Zaloğlu

Kahraman Koala – The Blinky Bill Movie

Vizyonda bu hafta: Alis Harikalar Diyarında - Aynanın İçinden

Vizyonda bu hafta bir animasyon film; Kahraman Koala… Green Patch adında küçük bir kasabada yaşayan koala Blinky Bill, uzun süre önce evden ayrılıp geri dönmemiş babasının hayatta olduğuna ısrarla inanmayı sürdürmektedir. Maceralardan hoşlanan bir yapısı olan Bill, bulduğu bir ipucunun ardından Avustralya’nın uçsuz bucaksız çöllerinde zorlu bir arayışa başlar. Bu yolculukta bir hayvanat bahçesi koalası olan Nutsy ve yakalı kertenkele Jacko ile arkadaş olan Bill, peşlerine takılan vahşi bir kedinin de nefesini yolculuk boyunca ensesinde hissedecektir.

27 Mayıs 2016

2015 – Avustralya

Fin Edquist / Jim Ballantine, Hans Bourl / Deane Taylor, Alexs Stadermann

Animasyon / 93 Dak.

Yekta Kopan, Ziya Kürküt, Elif Acehan, Toni Collette, Rufus Sewell

Rüzgarın Oğlu Race

Vizyonda bu hafta: Alis Harikalar Diyarında - Aynanın İçinden

Vizyonda bu hafta Rüzgarın Oğlu Race… Jesse Owens (Stephan James) ailesinde üniversiteye gitme şansı bulan ilk kişi olmuştur. Ohio State Üniversitesi’nde atletizm antrenörü Larry Snyder’ı (Jason Sudeikis) hızıyla kısa sürede etkilemeyi başaran Owens, ABD’nin de boykottan vazgeçmesiyle 1936’da Berlin’de yapılacak Olimpiyatlar’a katılma şansını bulur. Ancak Adolf Hitler önderliğindeki Almanya, hem bütün branşları domine etmeyi, hem de Ari ırkın üstünlüğünü tüm dünyaya göstermeyi planlamaktadır.
Filmde ABD ve spor tarihinin en büyük atletleri arasında gösterilen ve 1936 Berlin Olimpiyatları’na kazandığı 4 altın madalyayla damgasını vuran Jesse Owens’ın gerçek öyküsü anlatılıyor.

27 Mayıs 2016


2016 – Fransa, Almanya, Kanada

YapımcıStephen Hopkins, Louis – philippe Rocho / Stephen Hopkins / Joe Shrapnel, Anna Waterhouse

Biyografi, Dram, Spor / 134 Dak.

Stephan James, Jason Sudeikis, Jeremy Irons, William Hurt, Carice van Houten

Abbas’ın Melekleri

Vizyonda bu hafta: Alis Harikalar Diyarında - Aynanın İçinden

Vizyonda Abbas’ın Melekleri… Filmde Abbas adlı pısırık bir mafya babasının en yakın adamı tarafından ihanete uğramasının ardından çocukluk arkadaşı 4 kadını kendine koruma yapmasıyla gelişen olaylar anlatılıyor… Abbas bir mafya babasıdır. En yakın görevlisi yani sağ kolu Abbas’a bir oyun oynayarak beş kuruşsuz bırakmayı düşünür. Vurgun yapıp kaçan adamdan sonra Abbas tekrar toparlanmayı başarır. Bu kez yanına 4 tane kız koruma alır.

Abbas’ın Melekleri yerli filmler kategorisinde başarılı bir oyuncu ve yönetmen kadrosuna sahip olan ve görüntü kalitesi yüksek olan izleme seçenekleri ile bu sayfada yerini almıştır. Komedi türünde olan bu filmin Yusuf Atıcı tarafından yönetmenliği yapılmış, Sevil Uyar ve Cengiz Küçükayvaz, Sinan Bengier, Dost Elver gibi oyuncuların canlandırdığı karakterler ile harika bir senaryoya imza atmıştır.

2006 Miss Model of Turkey birincisi Sevil Uyar’ın da başrolde yer aldığı Abbas’ın Melekleri filminin çekimleri Kuşadası’nda yapıldı.

27 Mayıs 2016

2015 – Türkiye

Yusuf Atıcı

Komedi

Cengiz Küçükayvaz, Sinan Bengier, Sevil Uyar, Dost Elver, Kayra Şenocak

Kronik – Chronic

Vizyonda bu hafta: Alis Harikalar Diyarında - Aynanın İçinden

Vizyonda bu hafta bir dram filmi Kronik… Hemşire olarak çalışan David (Tim Roth), yalnızca kurtulma umudu olmayan (terminal) hastaların evlerindeki bakımıyla ilgilenmektedir. İşini tutkuyla ve büyük bir titizlikle yapan David, hastalarla yakın bağlar kurmaktadır. Ancak işindeki özen ve başarıyı özel hayatına hiç yansıtamamaktadır. İşte bu nedenle David, özellikle 3 hastasının bakımını üstlenmenin de ötesinde, onları ailesinin bir parçası gibi görmeye başlayacaktır.

Meksikalı Michel Franco’nun yazıp yönettiği film, 2015 Cannes Film Festivali’nde En İyi Senaryo ödülünü kazandı.

27 Mayıs 2016

2015 – ABD /

Michel Franco / Michel Franco

Dram / 93 Dak.

Tim Roth, Tate Ellington, Bitsie Tulloch, Claire Van Der Boom, Michael Cristofer

Cinni: Uyanış

Vizyonda bu hafta: Alis Harikalar Diyarında - Aynanın İçinden

Vizyonda bu hafta bir gerilim – korku filmi Cinni: Uyanış… Bir genç kız bir gece vakti yanı başında bir cesetle uyanır ve hayatı asla eskisi gibi olmaz…

Dilara; çocukluğunda zor yıllar geçirmiş, kendi halinde yaşayan, çok dışarı çıkmayan bir kadındır. Bu monoton hayatı, bir gece evinin bahçesinde tanımadığı bir adamın cesedinin yanında uyanmasıyla tamamen değişir. O geceden sonra, onu dehşete düşüren, paranormal olaylar yaşamaya başlar. Ev arkadaşı Merve, Dilara’nın anlattıklarına şüpheyle yaklaşıyor olsa da, ona yardım etmek için bir psikiyatrist ve bir din hocasıyla bağlantıya geçer. Kendisine neler olduğunu, kimlerin veya nelerin ona musallat olduğunu bulmaya çalışırken, asıl gerçekle yüzleşir.

Rock müzik sanatçısı olarak tanınan müzisyen Emre Aydın’ın yönetmenliğini üstlendiği korku türündeki filmin yapımcısı ise Hangar Film. Başrollerini Eda Köksal, Gökçen Gökçebağ ve Merve Deniz paylaştığı filmin senaryosu da Aydın’a ait. Müzisyen Emre Aydın’ın ilk sinema yönetmenliği denemesi. Film, Çatalca’da bir villada çekildi. Villada gerçekleşen ve film ekibinin de zaman zaman gergin anlar yaşadığı çekimlerde Aydın, ”En büyük hayalimi gerçekleştiriyorum. Planlarım tek bir filmle sınırlı değil. Şimdiden ikinci iş için uğraşıyorum.” dedi.

27 Mayıs 2016

2015 – Türkiye

Emre Aydın / Emre Aydın / Emre Aydın

Gerilim, Korku

Gökçen Gökçebağ, Eda Köksal, Merve Deniz, Yiğit Aydın, Adem Köksal, Birgül Kenarcı

Memleket

Vizyonda bu hafta: Alis Harikalar Diyarında - Aynanın İçinden

Vizyonda bu hafta bir Memleket filmi… Zaman, hayat, geçmiş ve ölüm duygusunun ruhlarını giderek daha çok kavradığı iki yaşlı insanın insanlardan uzak küçük evlerine “yabancı” bir çocuğun izinsiz girmesiyle başlayan hikayeyi anlatıyor. Ayrıca karakterlerin iç dünyalarının derinliklerindeki iyilikle, kötülükle ve vicdanlarıyla karşılaşmasını büyük sözler sarf etmeden anlatıyor, bu küçük ailenin hayatına temas eden başka insanlarla da hikayesini paylaşıyor.

Sular altında kalmış bir Anadolu köyünün geriye kalan sakinlerinden olan Mehmet Pehlivan, eşi Koca Nene ve torunları Narhanım’ın evleri yamaçta olduğu için sel felaketinden kurtulmuştur. Torunları Narhanım’ın annesi ve babası bir şekilde ölmüştür, yetim kalan Narhanım dedesi ve ninesiyle yaşar. Nehrin kıyısında sakin geçen hayatlarında Narhanım’ın okula tekneyle gidip gelmesi ve arada bir gelen tarla bekçisi Osman dışında hareket yoktur. Bir gün mülteci kampından kaçan bir hırsızın evlerine girmesiyle bu küçük ailenin hayatı dönüşü olmayan bir yola girer. Murat Saraçoğlu’nun senaryosunu yazdığı ve aynı zamanda da yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmin başrollerinde ise Şerif Sezer ve Hikmet Karagöz bulunuyor.

27 Mayıs 2016

2016 – Türkiye / Avşar Film

Murat Saraçoğlu / Murat Saraçoğlu

Dram / 105 Dak.

Şerif Sezer, Osman Sonant, Mesut Akusta, Hikmet Karagöz, Melike Zeynep Atış

Homeland

İyi seyirler…


Vizyonda olan diğer filmler: Sinemalarda geçen hafta X-Men: Apocalypse


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.