Volkan Demirel, Soma madencilerinin borcunu ödedi

Fenerbahçe’nin kalecisi Volkan Demirel, 2014 yılında Soma’daki maden kazasında ölen 301 madencinin 940 bin TL tutarındaki borcunu ödedi.

Kaleci Volkan, Soma madencilerinin borcunu ödedi

Soma’da 13 Mayıs 2014’teki faciada ölen 301 madencinin kredi kartı borçları ailelerinin üzerine kalmıştı. Yoksul aileler bu borcu ödeyemiyordu. Fenerbahçe kalecisi Volkan ve eşi Zeynep Demirel 940 bin liralık borcun büyük kısmını verdi. Bir bölümünü de Fenerbahçeli futbolculardan topladılar ve borcu kapattılar.

Madenci yakını açıkladı

Tecrübeli futbolcunun bu yardımı gizli tutmak için özel bir çaba sarf ettiği ancak madenci yakınlarının durumu paylaşması üzerine ortaya çıktığı bildirildi.


Volkan, haber yapılması istemiyor

Volkan Demirel madencilere verilen desteğin basında çıkması üzerine Twitter adresinden bir açıklama yaptı. Açıklamada, ”Ben ve takım arkadaşlarım destek olmaya devam edeceğiz ama bunun gibi hassas konularda hiç haber yapılmamasını istiyorum” dedi.


Editör notu: Volkan Demirel her ne kadar bu konunun haber yapılmasını istemese de, İndigo Dergisi sosyal sorumluluk adına bu haberi yayınlamayı uygun görmüştür. Bu sorumlu ve takdir edilesi davranışın tüm Türkiye’ye örnek olması dileğiyle…