Din öğretmeninden öğrencilerine atılan küfürlü tweet

İzmir Atatürk Lisesi’nde Müdür Yardımcısı ve Din Dersi Öğretmeni Yasin Çeler’in, okul yönetimi aleyhine bildiri yayınlayan öğrencilere twitter hesabından yaptığı küfürlü tweeti tepki çekti. Öğretmen Çeler, söylediği sözler için daha sonra özür diledi.

Din öğretmeninden öğrencilerine atılan küfürlü tweet
İzmir Atatürk Lisesi

Din öğretmeninden, öğrencilerine küfürlü tweet atıldı!

İzmir Atatürk Lisesi’nde Müdür Yardımcısı ve Din Dersi Öğretmeni Yasin Çeler’in Tweeter’dan yaptığı küfürlü paylaşımı sosyal medyada olay oldu.

Son zamanlarda liselerde idarecilere yönelik bildiri yayınlayan öğrencilerin arasına İzmir Atatürk Lisesi öğrencileri de katılmıştı. CNN’de yer alan habere göre, okulun müdür yardımcısı olduğu belirtilen Yasin Çeler isimli Din öğretmeni bunun üzerine öğrencilere sosyal medyadan küfürlü mesaj paylaştı.


Yasin Çeler adlı din öğretmeni, yazdığı küfürlü tweetine gelen tepkiler üzerine mesajını sildi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise Müdür Yardımcısı’na sosyal medyadan tepki gösterdi ve küfürlü tweetin görüntüsünü paylaştı.

Din öğretmeninden öğrencilerine atılan küfürlü tweet
küfürlü tweet

Yasin Çeler daha sonra Twitter profilinden açıklama yaparak özür diledi.

Din öğretmeninden öğrencilerine atılan küfürlü tweet
özür tweeti

Yasin Çeler paylaştığı tweetinde: ”Sitemimi ifade ederken yanlış bir kelime kullandım. Bu sebeple vicdanen rahat değilim ve özrümü herkese belirtmek isterim.” sözlerini paylaştı.


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.