MAK ve SAT komando timi kaçak; 250 kişilik suikast listesi var

15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülmesine rağmen Ankara’da devam eden yoğun güvenlik önlemlerinin nedeni belli oldu. Kaçak durumda olan Muharebet Arama Kurtarma (MAK) ve Sualtı Taarruz ve Savunma (SAT) timlerine bağlı bir komando timinin suikast yapabileceği istihbaratı var.

Ankara'daki yoğun güvenlik önlemlerinin nedeni belli oldu. Kaçak durumda olan MAK ve SAT komando timinin suikast yapabileceği istihbaratı var

Komando timi ormanlık alanlarda olabilir

Önemli sayıda Hava Kuvvetleri Muharebe Arama Kurtarma (MAK) Timi ve Sualtı Taarruz ve Savunma (SAT) Timi’ne bağlı komando askerlerinin kaçak durumda olduğu bilgisi alındı. Özel olarak yetiştirilen, her doğa ve hava koşuluna dayanaklı bu timlerin ormanlık alanlarda olabileceği ifade edliiyor.

250 kişilik suikast listesi

Kaçak durumda olan komandoların devletin zirvesi de dahil pek çok isme suikast düzenleyebileceği hatta ellerinde 250 kişilik bir liste olduğu da öne sürüldü.


Firari özel kuvvet mensubu personel sayısı 10-15 kişi civarında

Bu kişilere yardım etme olasılığı olan yetkililere karşı da güvenlik güçleri teyakkuza geçti. Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Çankaya Köşkü başta olmak üzere devam eden yoğun güvenlik önlemlerinde de bu timin suikast düzenleyebileceği istihbaratının etkili olduğu öğrenildi.


**

Orgeneral Akar’ın yaveri Levent Türkkan itiraf etti: Evet cemaat üyesiyim!

Tuğgeneral Aydoğdu’nun ifadesi: ‘İnandığım emri uyguladım’

Tutuklanan Tümgeneral Mehmet Dişli’nin ifadesi

Erdoğan’ın duyurduğu ‘önemli karar’ ne olacak?

Fuat Avni yakalandı: Başbakanlık’ta istihbarat şefi Mustafa Koçyiğit

YÖK: Akademisyenlere yurtdışı yasağı

Kamuda deprem: Şimdilik 49 bin 321 kişi görevden alındı

Adana’da savcının evinde ‘infaz edilecekler’ listesi bulundu

Marmaris baskınının tanıkları darbe girişimi gecesini anlattı