Wikileaks Ak Parti’nin emaillerini yayınladı

Wikileaks, Ak Parti ile ilgili belgeleri yayınlamaya başladı. Türkiye’ye dair 294 bin email paylaşılırken, belgelerin darbeden bir hafta önce ellerine ulaştığını açıkladı.

Wikileaks Ak Parti'nin emaillerini yayınladı akp

Ak Parti’nin akparti.org.tr uzantılı e-mail gönderileri

Wikileaks, dün yayınlamayı planladığı ancak sitelerinin uğradığı siber saldırı nedeniyle geciktirdiği, Türkiye hakkındaki belgeleri yayınladı.

Yayınladıkları ilk bölümün, 2010 yılından 6 Temmuz’a dek dönemi kapsadığı bildirilirken, bu bölümde 294.548  bin e-mail bulunduğunu, alfabetik sıraya göre A-I harfleriyle başlayan isimlerin e-maillerini yayınladıklarını söyledi. Bu bölümde 762 e-mail adresinin yazışmaları bulunuyor.E-maillerin “akparti.org.tr” isimli AKP’nin temel erişim uzantısına sahip olduğunu söylenirken, belgelerin darbeden 1 hafta önce ellerine ulaştığını, kaynaklarının hiçbir siyasi parti ya da darbeyle ilişkilendirilen örgüt olmadığını bildirdi.

7 soruda Panama Belgeleri: Panama Belgeleri nedir?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.