Son Dakika: Van Beşyol’da şiddetli patlama 11 yaralı

Van’ın Beşyol mevkiinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamada ilk bilgilere göre 11 yaralının olduğu belirtiliyor.

van beşyol patlama kurban bayramı

Patlamanın olduğu yer, Van Valiliği ve AK Parti il binasına çok yakın bir yerde bulunuyor.

AA’nın haberinde “Van’da, AK Parti İl Başkanlığı ile Valilik arasındaki alanda patlamameydana geldi, bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi” denildi. Patlama sonrası çevredeki bir çok binanın camları kırıldı. Patlamaya çok yakın olduğu yerlerde ise binalar büyük hasar gördü.

Olay yerine çok sayıda ambulans sevkedildi. Patlamada ‘bombalı araç’ şüphesi değerlendiriliyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı. İkinci bir bomba ihtimali nedeniyle bölgeye kimse yaklaştırılmıyor. Patlamanın yaşandığı alan çıkan tüm yollar kapatıldı. Patlamanın merkezi bir noktada gerçekleştiği öğrenildi.


Bombalı araç iddiası

Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Patlamada ilk bilgiler ‘bombalı araç’ şüphesi yönünde. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

AK Parti binası ve polisler hedef alındı


Ak Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk; “Saldırıyla AK Parti binası ve onu koruyan polisler hedef alınmıştır. Şehidimiz yok, 11 yaralı diye haber aldım yaralıların durumu  çok ciddi değil “dedi.