Daha ne kadar yakalanıp serbest bırakılacağı bilinmiyor!

Belediye otobüsünde Ayşegül Terzi’yi şort giydiği için darp eden Abdullah Çakıroğlu hakkındaki tahliye kararı “yeniden” kaldırılarak tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Daha ne kadar yakalanıp serbest bırakılacağı bilinmiyor!

ayşegül terzi abdullah çakıroğlu daha ne kadar yakalanıp serbest bırakılacağı bilinmiyor!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın geçtiğimiz Çarşamba günü hakkında tahliye kararı verilen Çakıroğlu hakkındaki itirazı sonuçlandı. Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi Başsavcılığın itirazını yerinde bularak sanık hakkındaki tahliye kararını kaldırdı. Mahkeme, Abdullah Çakıroğlu hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı.

Ne olmuştu?

Genç bir hemşire şort giydiği için otobüste saldırıya uğramıştı. Akıl almaz olay İstanbul Maslak’ta yaşandı. Saldırı anı belediye otobüsü kamerasına yansımıştı.


İstanbul’da Maslak’ta bayramın birinci günü şort giydi diye 23 yaşındaki bir hemşire tekmeyle saldırıya uğramıştı. Saldırı anı belediye otobüsünün kameralarına dakika dakika yansımıştı. Hemşire Ayşegül Terzi, yüzünden yaralandığını ve saldırganın sürekli olarak “Şort giyenler” ölmeli diye bağırdığını ifade etmişti.

Önce yakalanan daha sonra serbest bırakılan Abdullah Çakıroğlu, tekrar yakalanıp mahkemede serbest bırakılmıştı. Sanık ilk kez serbest bırakıldığında gülümsemesi sosyal medyada tepkiye neden olmuştu.

Ayşegül Terzi: Şort giydiğin için tekme ye; ya sonra?

Fotoğraftaki adamın yüzüne özenle bakın; ne görüyorsunuz?

Ayşegül Terzi: Evden çıkamıyorum

Saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi, şort saldırganı Abdullah Çakıroğlu’nun mahkemedeki ilk duruşmasında tahliye edilmesine isyan etti. 

Ayşegül Terzi şöyle konuştu:

”Evden çıkamıyorum. Çıkarsam da babamla çıkıyorum. Kendimi hapse atılmış hissediyorum. O adamsa sokakta. Akli dengesinin bozuk olduğuna inanmıyorum. Bozuksa yeri hastane. Aklı yerindeyse de yeri hapishane.”


Başsavcılık tahliye kararına itiraz etti, tutuklanma talep etti

Başsavcılık, tahliye kararı veren 40. Asliye Ceza Mahkemesi’ne dilekçesi sunarak, Abdullah Çakıroğlu’nun üzerine atılı “İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme” ve “Hakaret” suçlarından tahliye edilmesine itiraz etti.

Abdullah Çakıroğlu’na yeniden tutuklama kararı

Sanığın üzerine atılı suçların niteliği, delillerin tamamen toplanmamış olmasının birlikte değerlendirildiğinde hakkında verilen tahliye kararının kaldırılarak tutuklanmasına karar verilmesi talep edildi.

40. Asliye Ceza Mahkemesi ise tahliye kararının usul ve yasaya uygun olduğunu belirterek itirazı değerlendirmesi için Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi’ne dosyayı göndermişti.

Video: Hemşire şort giydi diye otobüste saldırıya uğradı

Boktan insanlardan kurtulma günü

Fotoğraftaki adamın yüzüne özenle bakın; ne görüyorsunuz?


Ayşegül Terzi: Şort giydiğin için tekme ye; ya sonra?