Daha ne kadar yakalanıp serbest bırakılacağı bilinmiyor!

Belediye otobüsünde Ayşegül Terzi’yi şort giydiği için darp eden Abdullah Çakıroğlu hakkındaki tahliye kararı “yeniden” kaldırılarak tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Daha ne kadar yakalanıp serbest bırakılacağı bilinmiyor!

ayşegül terzi abdullah çakıroğlu daha ne kadar yakalanıp serbest bırakılacağı bilinmiyor!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın geçtiğimiz Çarşamba günü hakkında tahliye kararı verilen Çakıroğlu hakkındaki itirazı sonuçlandı. Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi Başsavcılığın itirazını yerinde bularak sanık hakkındaki tahliye kararını kaldırdı. Mahkeme, Abdullah Çakıroğlu hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı.

Ne olmuştu?

Genç bir hemşire şort giydiği için otobüste saldırıya uğramıştı. Akıl almaz olay İstanbul Maslak’ta yaşandı. Saldırı anı belediye otobüsü kamerasına yansımıştı.


İstanbul’da Maslak’ta bayramın birinci günü şort giydi diye 23 yaşındaki bir hemşire tekmeyle saldırıya uğramıştı. Saldırı anı belediye otobüsünün kameralarına dakika dakika yansımıştı. Hemşire Ayşegül Terzi, yüzünden yaralandığını ve saldırganın sürekli olarak “Şort giyenler” ölmeli diye bağırdığını ifade etmişti.

Önce yakalanan daha sonra serbest bırakılan Abdullah Çakıroğlu, tekrar yakalanıp mahkemede serbest bırakılmıştı. Sanık ilk kez serbest bırakıldığında gülümsemesi sosyal medyada tepkiye neden olmuştu.

Ayşegül Terzi: Şort giydiğin için tekme ye; ya sonra?

Fotoğraftaki adamın yüzüne özenle bakın; ne görüyorsunuz?

Ayşegül Terzi: Evden çıkamıyorum

Saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi, şort saldırganı Abdullah Çakıroğlu’nun mahkemedeki ilk duruşmasında tahliye edilmesine isyan etti. 

Ayşegül Terzi şöyle konuştu:

”Evden çıkamıyorum. Çıkarsam da babamla çıkıyorum. Kendimi hapse atılmış hissediyorum. O adamsa sokakta. Akli dengesinin bozuk olduğuna inanmıyorum. Bozuksa yeri hastane. Aklı yerindeyse de yeri hapishane.”


Başsavcılık tahliye kararına itiraz etti, tutuklanma talep etti

Başsavcılık, tahliye kararı veren 40. Asliye Ceza Mahkemesi’ne dilekçesi sunarak, Abdullah Çakıroğlu’nun üzerine atılı “İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme” ve “Hakaret” suçlarından tahliye edilmesine itiraz etti.

Abdullah Çakıroğlu’na yeniden tutuklama kararı

Sanığın üzerine atılı suçların niteliği, delillerin tamamen toplanmamış olmasının birlikte değerlendirildiğinde hakkında verilen tahliye kararının kaldırılarak tutuklanmasına karar verilmesi talep edildi.

40. Asliye Ceza Mahkemesi ise tahliye kararının usul ve yasaya uygun olduğunu belirterek itirazı değerlendirmesi için Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi’ne dosyayı göndermişti.

Video: Hemşire şort giydi diye otobüste saldırıya uğradı

Boktan insanlardan kurtulma günü

Fotoğraftaki adamın yüzüne özenle bakın; ne görüyorsunuz?


Ayşegül Terzi: Şort giydiğin için tekme ye; ya sonra?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.