Diyanet’ten süt kardeşlik kaydı teklifi

Diyanet İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Ahmet Yaman, İslam dininde süt akrabaları arasında evliliğin yasak olduğunu belirterek süt kardeşlerin kayıt altına alınması gerektiğini söyledi.

Diyanet İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Ahmet Yaman, İslam dininde süt akrabaları arasında evliliğin yasak olduğunu belirterek süt kardeşlerin kayıt altına alınması gerektiğini söyledi.

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yaman, İslam dininde süt akrabaları arasında evliliğin yasak olduğunu; süt bağışı yapılan bebeğin ileride evlenmesi muhtemel kişilerle akraba olması ihtimaline karşın “süt kardeşlik” bağlarının kayıt altına alınmasını istedi.

Ahmet Yaman, süt kardeşliğin kayıt altına alınmasını istedi. Geçtiğimiz günlerde Bursa’da meydana gelen trafik kazasında 8 aylık hamile anne hayatını kaybetmiş, bebek kurtarılmıştı. Olayın ardından annesiz kalan bebek için anne sütü kampanyası başlatılmış, hastaneye çok sayıda anne sütü gönderilmişti.


Türkiye’de 10 yılda cami sayısı 8 bin 985 arttı

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Yaman, “İnsani duygularla başlatılan kampanyalarda ileride evlenmesi söz konusu olabilecek süt akrabalar meydana getirebilmesi ihtimal dahilindedir” dedi.

İslam dininde süt akrabaların arasında evliliğin yasak olduğunu söyleyen Yaman, “Bu tür girişimlerin mutlaka kayıt altına alınması yani süt sahiplerinin ve kime verildiğinin bilinmesi gerekmektedir. Yetkililerin de bu yönde tedbir alması yerinde olacaktır” dedi.

Faize haram diyen Diyanet’in yıllık faiz gelirini biliyor musunuz?

Mehmet Ağar’dan meclis darbe komisyonunda çarpıcı açıklamalar

İstanbul’a havaray ve ikinci marmaray geliyor

ABD’li yetkiliden açıklama: Türkiye ve Irak’ın çatışmasından korkuyoruz


ABD final tartışması: Trump ve Clinton son kez karşı karşıya geldi


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.