Obama ve Erdoğan IŞİD’le mücadeleyi görüştü

ABD Başkanı Barack Obama ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam saatlerinde telefonla bir görüşme yaptı. Cumhurbaşkanlığı’ndan ve Beyaz Saray’dan yapılan açıklamalarda, görüşmede, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile mücadele konusunda önümüzdeki dönemde atılacak adımların ele alındığı ifade edildi.

Obama ve Erdoğan IŞİD'le mücadeleyi görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile telefon görüşmesi yaptı.

ABD Başkanı Barack Obama ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam saatlerinde telefonla bir görüşme yaptı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, iki liderin IŞİD’e yönelik baskıların devam etmesi gerektiğini vurguladıkları belirtildi. Açıklamaya göre, Erdoğan, sadece IŞİD değil, PKK ile de mücadele edilmesi gerektiğini aktardı.


Açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, Kuzey Irak’ta PKK’nın barınmasına müsaade edilmemesi gerektiği hususunda da mutabık kalmışlardır” denildi.

Türk jetleri Suriye’de PYD/YPG/PKK terör örgütü kampını vurdu

Beyaz Saray da benzer bir açıklama yaptı

Beyaz Saray da görüşmeyle ilgili benzer bir açıklama yaptı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Obama’nın Türkiye ile Irak arasında Türkiye’nin IŞİD’le mücadelede “uygun seviyede ve biçimde” katılması için yürütülen diyalog sürecinden de memnuniyet duyduğunu aktardığı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan ve Beyaz Saray’dan yapılan açıklamalarda, görüşmede, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile mücadele konusunda önümüzdeki dönemde atılacak adımların ele alındığı ifade edildi. Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, Kuzey Irak’ta PKK’nın barınmasına müsaade edilmemesi gerektiği hususunda da mutabık kalmışlardır” dendi.


Ankara’da öldürülen IŞİD’li canlı bomba Anıtkabir’de keşif yapmış


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.