Schengen içindeki ülkelerde serbest dolaşım fırsatı

Malta hükümeti tarafından resmileştirilen “Malta Daimi Oturum Programı” ile Schengen içindeki ülkelerde serbest dolaşım ve bir Avrupa Birliği ülkesi olan Malta’nın sunduğu cazip ekonomik avantajlardan yararlanmak kolaylaştı.

Schengen içindeki ülkelerde serbest dolaşım fırsatı

2004’ten bu güne Avrupa Birliği’ne üye olan ve Akdeniz’in incisi olarak kabul edilen Malta yüksek refah düzeyi, düşük nüfus yoğunluğu, büyüyen güçlü ekonomisi ile diğer büyük Avrupa ülkeleri arasında parlamaktadır.

Malta Daimi Oturum Programı, global dünyada global vatandaş olmanın imkanını en kısa sürede sağlayan programlardan biri olarak kabul ediliyor. Ailelerin de yararlanabildiği program, yaklaşık 1-2 ay gibi kısa sürede sonuçlanıyor; başvuru sahipleri ömür boyu geçerli daimi oturum sertifikası ve oturum kartı elde ediyor.


Malta Daimi Oturum Programı’na katılım

Malta Daimi Oturum Programı’na katılım için €250,000 tutarında Malta devlet tahvili almak gerekiyor. Tahviller 5 yıl süresince kişinin kendi hesabında tutuluyor. Yapılan yatırım 5 yıl sonra geri alınabiliyor. Yatırım karşılığında kendisi ve ailesine Malta’da süresiz oturum, Schengen içindeki ülkelerde ise serbest dolaşım hakkı veriliyor.

Bu programı diğer ülkelerin devlet tahvilli oturum programlarından ayıran diğer bir büyük avantaj ise aldığınız tahvili kendi hesabınızda tutabiliyor olmanızdır. Ayrıca sizin ve ailenizin belirli bir süre Malta’da kalma zorunluluğunun olmaması, Türkiye’deki hayatınıza kesintisiz devam edebilmenizi sağlar.


Başvuru süreci sonucunda oturum kartı sahibi olduğunuzda, Malta dışından elde ettiğiniz gelirler için Malta’da vergi ödeme zorunluluğunuzun olmaması da bu programı diğer benzer yatırım programları içerisinde oldukça avantajlı duruma getirmektedir.

Programın Türkiye sorumlusu Yeni Bir Hayat Danışmanlık, yatırımcılara özel finansman imkanı da sağlıyor. Buna göre bir defaya mahsus €75,000’luk ödeme yapılıyor. Finans kurumu ise devlet tahvili için özel kredi sağlıyor.

malta daimi oturum plani

Aileniz için ileri düzeyde eğitim ve sağlık hizmetleri 

Malta eski bir İngiliz sömürgesi olduğu için hala İngiliz eğitim sistemini takip ediliyor. 3 yaştan itibaren temel eğitim ücretsiz olup, eğitim kalitesi Avrupa içinde en üst düzeylerde yer alıyor. Üniversite eğitimi Malta vatandaşlarına ücretsiz.


Dünya Sağlık Organizasyonu (WHO) Malta’nın sağlık sistemini dünya sıralamasında en iyiler içinde 5. olarak değerlendiriliyor. Malta sağlık sistemi tamamen ücretsiz. Malta tüm Avrupa ülkeleri içinde en düşük suç oranlarına sahip ülkelerin başında geliyor.

Kolay vize alınan ülkeleri tercih ediyoruz


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.