Whatsapp ve sosyal medyaya erişim engeli

Sosyal medyaya Türkiye genelinde erişim yasağı devam ediyor. Dün akşam saatlerinden bu yana Whatsapp, Facebook, Twitter ve YouTube da dahil olmak üzere birçok uygulamada yavaşlık var.

Whatsapp ve sosyal medyaya erişim engeli

“Sorun internet ile alakalı”

Uygulamalara erişimin yavaşlamasıyla ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde yaşanan bu sorun internet ile alakalı.

Uygulamalar için herhangi bir mahkemeden çıkan erişim yasağı söz konusu değil. VPN’le de erişimin zor sağlandığı özellikle WhatsApp’ta yer yer hiç mesaj gitmiyor, yer yer yavaş erişim sağlanıyor.


Başbakan Yıldırım “güvenlik tedbiri” olduğunu söyledi

Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı açıklamalarda internetin yavaşlamasıyla ilgili “Güvenlik için uygulamalardır. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner” dedi.

Bugün sabah saatlerinde yaşanan siyasi gelişmelerin ardından Facebook, YouTube, Whatsapp ve Twitter gibi sosyal medya sitelerine erişimde sorun yaşanıyor. Bu uygulamalar üzerinde herhangi bir mahkemeden çıkan erişim yasağı bulunmuyor. Başbakan Binali Yıldırım, yaşanan internet kesintisi ile ilgili olarak “Güvenlik açısından zaman zaman bu tip tedbirlere başvurulabilir, bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale dönecektir” ifadesini kullandı. Çok sayıda kullanıcı da işlerini aksatan internet kesintisiyle ilgili bir açıklama yapılmamasından şikayetçi…

GSM’de sorun yok

GSM operatörlerinden erişim yasağı veya internet yavaşlamasıyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Sosyal medya sitelerinde oluşan yavaşlığın sebebi hatların yoğunluğu veya teknik bir arıza olarak tahmin ediliyor.

Diyarbakır’da gergin saatler: Çevik Kuvvet sokaklarda

Ankara ve İstanbul’da HDP protestolarına polis müdahalesi

HDP operasyonu sonrası Dolar ve Euro’da yeni rekor

Diyarbakır’da 8 şehit 100’den fazla yaralı var

HDP Milletvekili Ziya Pir serbest bırakıldı


CHP’den HDP gözaltı kararlarına tepki: Meclis bir kez daha bombalandı