IŞİD tarafından 4 askerimiz alçakça şehit edildi

IŞİD tarafından kaçırılan dört askerimizin şehit edildiği iddia edildi. IŞİD tarafından kaçırılan 2 askerimizin yakılarak şehit edildiği iddia edilen video görüntüleri yayınlandı.

IŞİD tarafından 4 askerimiz alçakça şehit edildi

Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında Özel Kuvvetler mensubu 2 askerimiz de DAEŞ teröristleri tarafından başlarına kurşun sıkılarak şehit edilmişti.

Sosyal medyaya geçici erişim engeli

Sosyal medya Türkiye genelinde yavaşlatılırken, büyük tepkiye neden olan görüntülerle ilgili olarak gerekli çalışmaların yapıldığı ve ilgili terörist hesaplara erişim engeli getirildiği belirtildi.


Görüntülerin paylaşımı yapılmamalı

IŞİD tarafından yayınlanan video görüntüleri başta Twitter olmak üzere sosyal medyada tepki çekti. IŞİD’in terör propagandasına alet olunmaması için görüntülerin paylaşılmaması gerekmektedir.

IŞİD’in kaçırıp şehit ettiği askerlerimiz

IŞİD, geçen yıl kaçırdığı Serter Taş ile asker olduğunu iddia ettiği Fethi Şahin ve geçtiğimiz ay El Bab bölgesinde rehin aldığı Özel Kuvvetler mensubu Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran Keskin’i şehit etti.

Sputnik’in haberine göre IŞİD’in yayınladığı videoda iki askerimizin alçakça yakılarak öldürüldüğü görülürken, El Bab’da rehin alınan iki askerimizin ise başlarına kurşun sıkılarak öldürüldüğü belirtiliyor. IŞİD’in propaganda içeren video görüntülerinde Kaşıkçı ve Duran’ın El Bab bölgesinde yakalanmalarına dair görüntülere de yer verildi.

IŞİD’in kaçırıp infaz ettiği askerlerimizden biri 15 aydır kurtarılmayı bekliyordu

IŞİD’in 1 Eylül 2015’te kaçırdığı kahraman askerimiz Serter Taş 15 aydır alçak terör örgütünün elinde rehin tutuluyordu. IŞİD, Türkiye’de tutuklu olan militanlarının serbest bırakılmasını istemiş ve Türkiye’nin kendilerine yönelik operasyonları durdurması için 1 Eylül 2015’te 1 askerimizi şehit etmiş, 1 askerimizi de kaçırmıştı.

Kaçırılan askerlerden biri de Kilis sınırındaki Şehit Mehmet Hudut Karakolu’nda görev yapan 21 yaşındaki Serter Taş idi. Serter Taş’ın silah arkadaşı Yusuf Beylem ise IŞİD’in saldırısı sonucu şehit olmuştu. Taş’ın serbest bırakılması için yapılan girişimler sonuçsuz kalmıştı.


Editör notu: IŞİD’in yayınladığı video görüntüleri terör örgütü propagandası olup, İndigo Dergisi’nin Yayın İlkeleri‘ne aykırı olduğu için hiçbir şekilde yayınlanmamış ve yayınlanmayacaktır.

DEAŞ kaçırdığı 2 Türk askerini yakarak öldürdü