Bakan Özhaseki’den polislere: İnşallah siz de şehit olun

Kayseri’de bugün yaşanan bombalı terör saldırısından beş gün önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki polislere yaptığı konuşmada, “İnşallah ben de şehit olayım, siz de şehit olun” demişti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 12 Aralık tarihinde Kayseri’de ziyaret ettiği çevik kuvvet polislerine “Bu vatan, bu toprak, bu ezan sesi dinmesin diye hepimiz birer şehit adayıyız. Allah nasip ederse inşallah ben de şehit olurum. İnşallah sizler de şehit olun” diye seslenmişti.

Özhaseki’nin polislere yönelik “İnşallah sizler de şehit olun” sözleri, bugün (17 Aralık) Kayseri’de gerçekleşen terör saldırısından sonra sosyal medyanın tepkisini bir kez daha çekti.


12 Aralık’ta Kayseri Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi’ni ziyaret eden Özhaseki, hiçbir polisin burnunun dahi kanamasını istemediğini belirterek, “Ama, bu Anadolu coğrafyasında tarih boyunca, bayrağımız için, ezanımız için, toprağımız için hep şehitler verdik” diye konuşmuştu.

mehmet özhaseki kayseri inşallah siz de şehit olun polislere

“Hepimiz birer şehit adayıyız”

‘Birlik ve beraberlik’ mesajı veren Özhaseki, “Bağımsız yaşamının bedelini tarih boyunca hep şehitler vererek ödedik, şimdi de ödüyoruz. Biz, pes etmeyiz. Envai türden terör örgütlerinin böyle kişisel eylemlerle bizi hırslandırıyor ve hırslandırıyorlar. Şunu bilsinler ki, bu vatan, bu toprak, bu ezan sesi dinmesin diye hepimiz birer şehit adayıyız” demişti.

“Yüzde 94 oy aldıkları yerlerde gezemiyorlar”


Çevre ve Şehircilik Bakanı, 12 Aralık’ta yaptığı konuşmada, “Can yakıp, ses çıkartacak eylem peşinde koşup, akılları sıra bizi sindirmek istiyorlar. Onların bu eylemleri bizi canımız yanmasına karşın, hırslandırıyor ve hınçlandırıyor. Yüzde 94 oy aldıkları yerlerde artık gezemiyorlar. Halk destekleri bitti” açıklamasında bulunmuştu.

Kayseri’de CHP ve HDP’ye saldırı