Bakan Özhaseki’den polislere: İnşallah siz de şehit olun

Kayseri’de bugün yaşanan bombalı terör saldırısından beş gün önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki polislere yaptığı konuşmada, “İnşallah ben de şehit olayım, siz de şehit olun” demişti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 12 Aralık tarihinde Kayseri’de ziyaret ettiği çevik kuvvet polislerine “Bu vatan, bu toprak, bu ezan sesi dinmesin diye hepimiz birer şehit adayıyız. Allah nasip ederse inşallah ben de şehit olurum. İnşallah sizler de şehit olun” diye seslenmişti.

Özhaseki’nin polislere yönelik “İnşallah sizler de şehit olun” sözleri, bugün (17 Aralık) Kayseri’de gerçekleşen terör saldırısından sonra sosyal medyanın tepkisini bir kez daha çekti.


12 Aralık’ta Kayseri Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi’ni ziyaret eden Özhaseki, hiçbir polisin burnunun dahi kanamasını istemediğini belirterek, “Ama, bu Anadolu coğrafyasında tarih boyunca, bayrağımız için, ezanımız için, toprağımız için hep şehitler verdik” diye konuşmuştu.

mehmet özhaseki kayseri inşallah siz de şehit olun polislere

“Hepimiz birer şehit adayıyız”

‘Birlik ve beraberlik’ mesajı veren Özhaseki, “Bağımsız yaşamının bedelini tarih boyunca hep şehitler vererek ödedik, şimdi de ödüyoruz. Biz, pes etmeyiz. Envai türden terör örgütlerinin böyle kişisel eylemlerle bizi hırslandırıyor ve hırslandırıyorlar. Şunu bilsinler ki, bu vatan, bu toprak, bu ezan sesi dinmesin diye hepimiz birer şehit adayıyız” demişti.

“Yüzde 94 oy aldıkları yerlerde gezemiyorlar”


Çevre ve Şehircilik Bakanı, 12 Aralık’ta yaptığı konuşmada, “Can yakıp, ses çıkartacak eylem peşinde koşup, akılları sıra bizi sindirmek istiyorlar. Onların bu eylemleri bizi canımız yanmasına karşın, hırslandırıyor ve hınçlandırıyor. Yüzde 94 oy aldıkları yerlerde artık gezemiyorlar. Halk destekleri bitti” açıklamasında bulunmuştu.

Kayseri’de CHP ve HDP’ye saldırı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.