Karabük Üniversitesi robot yarışmasında dünya birincisi oldu

Japonya’da düzenlenen 28’inci Uluslararası Sumo Robot Yarışması’nda, Karabük Üniversitesi Robot Kulübü dünya birincisi oldu.

Karabük Üniversitesi robot yarışmasında dünya birincisi oldu

Karabük Üniversite’si, robot yarışmasında dünya birincisi oldu

Geçtiğimiz yıl Tokyo’da düzenlenen yarışmada ‘Sakin’ adlı robotla dünya birincisi olan Karabük Üniversitesi, bu yıl katıldığı aynı yarışmada unvanını yine kaptırmadı.

Karabük Üniversitesi Robot Kulübü, 4 robotla katıldığı 28’inci Uluslararası Sumo Robot Yarışması’nda (All Japan Sumo Robot Tournament 2016) dünya birincisi ve ikincisi oldu. Karabük Üniversitesi Robot Kulübü Akademik Danışmanı ve Robot Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Raif Bayır, “Öğrencilerimiz bu sıkıntılı günlerimizde ülkemiz ve üniversitemiz adına bu başarıyı elde ederek yüzümüze biraz da tebessüm kattı.


Karabük Üniversitesi, robot ve robot teknolojileri konusunda sağlam adımlarla ve sürekli ilerleme kaydetmekte. Elde edilen başarılarda önemli katkısı olan, öğrencilerimize ve ekibimize büyük destek veren başta Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Refik Polat ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” dedi.

KBÜ robotları Tokyo’da da dünya birincisi olmuştu


Karabük Üniversitesi Robot Kulübü, Japonya’nın başkenti Tokyo’da geçen yıl 27’ncisi düzenlenen “Japon Suma Robot Turnuvası 2015″te dünya birincisi olmuştu.

Karabük Üniversitesi robot yarışmasında dünya birincisi oldu

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, yazılı açıklamada, başarının Türkiye’yi ve üniversiteyi gururlandırdığını belirtmiş, her alanda teknolojiyi yakından takip eden, kendini sürekli yenileyen bir ekibe sahip olduklarını ifade ederek “Bu yüzden her yıl başarılarımızın üstüne daha büyük başarılar koyarak en üst derecelere emin adımlarla ilerliyoruz. Bunun en son örneği de robot kulübümüzün almış olduğu dünya birinciliği. Sumo robotlarımızın elde ettiği başarıdan dolayı onur duyduk. Japonya’nın başkenti Tokyo’daki yarışmada birinci olan öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum. Emeği geçen akademisyenlere teşekkür ediyorum.” demişti.
DHA / AA

Toastmasters ve Türkiye Ulusal Hitabet Yarışması

2016 Magnum Fotoğraf Yarışması’nda Türkiye’den kareler

Liseler arası 3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.