Video: Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’un vurulma anı

Rusya Büyükelçisi Karlov suikaste uğradı. Rus ajansına göre ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan büyükelçi hastanede hayatını kaybetti. (Video 13+)

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a en az 5 el ateş edildi

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov Ankara’da, Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki bir resim sergisinin açılışında silahlı saldırıya uğradı. Açılış sonrası konuşma yaparken silahlı saldırıya uğrayan büyükeçinin ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Saldırı Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki bir resim sergisi açılışı sırasında gerçekleşti.

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov hayatını kaybetti

Açılışın ardından konuşma yapmak için kürsüye gelen bu Büyükelçi bu sırada silahlı saldırıya uğradı. Vurularak yere düşen büyükelçiye 4 – 5 el daha ateş açıldı. Rus yetkililer saldırıyı radikal İslamcı teröristlerin gerçekleştirdiğini belirtti.

Rusya Büyükelçisi Karlov'a suikast düzenlendi
Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’un suikaste uğradıktan sonra yerde yattığı görülüyor. Teröristin ayakta, silah doğrulttuğu görülüyor.

Rusya Büyükelçisi Karlov’a suikast nasıl gerçekleşti?

Ankara’da, Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki Çamkatça fotoğrafları sergisi açılışında Büyükelçi Karlov konuşma yapmak için kürsüye çıkıyor. Saldırgan o sırada içeri polis kimliği göstererek girdiği belirtiliyor. Takım elbiseli kravatlı ve silahlı bir şekilde içeri giren saldırgan, büyükelçi konuşma yaparken havaya ateş ediyor. Sonra büyükelçiyi sırtından vuruyor. Daha sonra salonu boşaltmış. İçeride bir kez daha büyükelçiyi tekrar vurmuş. r.”

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov hayatını kaybetti

Anadolu Ajanısı: Saldırgan etkisiz hale getirildi

Görgü tanıkları, “Gözümüzün önünde silahlı saldırıya uğradı. Kendimizi dışarıya zor attık” dedi. Ankara Güven hastanesinde üç yaralı olduğu bilgisi ulaştı. Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a saldıran terörist operasyonda öldürüldü.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov’a suikast düzenlendi