Benzin ve motorin fiyatları zamlanıyor

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası bu gece yarısı itibariyle geçerli olmak üzere benzin ve motorin fiyatlarına zam geleceğini duyurdu. Otogaza da dün zam gelmişti.

Benzin ve motorin fiyatları zamlanıyor

CNN Türk’ün haberine göre, Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), 14 Ocak 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorin fiyatlarına zam geleceğini duyurdu. PÜİS’ten yapılan açıklamaya göre benzin fiyatlarında 14 kuruş ve motorin fiyatlarında ise 12 kuruş zam bekleniyor.

Fuel-oil ve otogaz da zamlanmıştı

PÜİS bugün siyah ürünlerin (Kalyak, Hafif fuel-oil, ağır fuel-oil) fiyatlarında ortalama 3 kuruş ve otogazın fiyatlarında 4-5 kuruş zam geleceğini duyurmuştu.


Benzine iki gün önce de zam gelmişti

Benzin fiyatlarına da iki gün önce 11 Ocak 2017 itibariyle 7 kuruş zam gelmişti. Yeni fiyatlarla birlikte İstanbul’da benzinin fiyatının 5 lira 26 kuruşa, Ankara’da benzinin fiyatının 5 lira 31 kuruşa, İzmir’de ise benzinin fiyatının 5 lira 28 kuruşa çıkması bekleniyor.


Motorin fiyatlarına yılın son günü zam geldi. Motorinin litre fiyatı gece yarısından itibaren 12 kuruş zamlandı. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın (PÜİS) öğle saatlerinde twetter adresinden duyurduğu zamla motorinin litre fiyatı İstanbul’da 4.37 liradan 4.49 TL’ye, Ankara’da 4.43 liradan 4.55 TL’ye yükseldi. Geçen hafta benzinin litre fiyatına 10 kuruş zam yapılmış, motorin değişmemişti.

Anayasa değişikliği teklifi 8. madde kabul edildi

Anayasa değişikliği teklifi 6. madde kabul edildi