Zirve: Dolar 3.89’u Euro 4.11’i geçti!

Haftaya rekorla başlayan Dolar ve Euro’daki yükseliş durdurulamıyor! Dolar, 3,89’un da üzerine çıkıp yeni zirve yaparken Euro 4,11’i gördü…

euro dolar durdurulamıyor! S&P Türkiye'nin notunu düşürdü. Dolar/TL 3.0826 seviyesine ulaşarak tarihi rekor kırdı.

Merkez Bankası, partili cumhurbaşkanlığı sistemini içeren anayasa değişikliği teklifinin görüşülmeye başlamasıyla zirve üstüne zirve yapan Doların çıkışı karşısında bankaların zorunlu karşılık oranlarını düşürme yoluna gitmişti.

Bunun üzerine Dolar ve Euro bir süre ‘düşüş’ yaşamış, ancak kısa süre sonra tekrar yükseliş trendine girmişti.


Haftanın üçüncü gününe Dolar 3,8190’den başladı. Türk Lirası karşısında üç gündür tarihi zirvelerini yaşayan Dolar, kısa süre içinde 3,89’a kadar yükseldi. Dolar, halihazırda 3,84’den işlem görüyor.


Euro da Dolar gibi güne yükselişle başladı. Avrupa Birliği’nin para birimi Euro, dün 4,00 sınırını aşmıştı. Dolar gibi Euro da yüzde 2’ye yakın değer kazanarak 4,11’i gördü. Tepe noktasının ardından Euro şu anda 4,05’den işlem görüyor.

Dünya ekonomisi 2017’de nasıl şekillenecek?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.