Şehit polis Fethi Sekin daha büyük can kaybını önledi

İzmir’de Bayraklı Adliyesi’ne yönelik alçak saldırıda polis memuru Fethi Sekin ve bir adliye çalışanı şehit oldu. Kahraman polisin teröristleri fark edip çatışmaya girmesi daha büyük can kaybını önledi.

Şehit polis Fethi Sekin daha büyük can kaybını önledi

Şehit polis Fethi Sekin ilk kurşunu sıktı

Bomba yüklü araç, el bombaları, silahlarla katliam yapmaya gelen teröristleri şehit polis fark etti. Alçak saldırıda polis memuru Fethi Sekin ve 1 adliye çalışanı şehit oldu. Teröristlerin erken fark edilmesi ise çok büyük bir katliamın önüne geçti. Çatışmada 2 terörist öldürüldü.

Teröristler daha büyük can kaybını planlamışlar

Şehit polis Fethi Sekin’in saldırı sırasında halkı ilk uyaran ve teröristlerle de çatışmaya giren ilk polis olduğu belirtildi. PKK’lı oldukları değerlendirilen 3 terörist bugün bomba yüklü araç, kalaşnikoflar, el bombaları, RPG 7 ile adliyeye geldi. Teröristlerin bomba yüklü aracı patlatıp yaşanan kargaşada büyük bir katliama imza atmayı planladıkları düşünülüyor. Gelen bilgilere göre teröristlerin elinde 5 roket, 4 el bombası ve 2 anti tank roket çıktı.


Kahraman Şehit Polis Fethi Sekin
Kahraman Şehit Polis Fethi Sekin

Adliye girişinde kahraman polis memuru Fethi Sekin teröristlerden şüphelendi. Aracı aramak istemesi sırasında teröristler kaçmaya başladı. Teröristlerin kaçarken bomba yüklü aracı patlattığı bildiriliyor.


izmir terör saldırısı adliye bomba yüklü araç

Çıkan patlama ve çatışmada kahraman polis memuru Sekin ile bir adliye çalışanı şehit oldu. 2 terörist öldürüldü.

Vali Erol Ayyıldız da İzmir polisinin kahramanlığına vurgu yaptı. Ayyıldız şunları söyledi:


“Başımız sağ olsun hepimize geçmiş olsun. Adliye önünden bir araç geçerken polis memurlarımızın durdurmak istemesi sonucu bir çatışma çıktı. Bu çatışmada içinde olan teröristler kaçarken bombalı aracı patlattılar ve bunu sonucunda da maalesef bir polis memurumuzla bir mübaşirimiz şehit oldu. Yaralı vatandaşlarımız var 5 tane. Tedavi görüyorlar. Şehitlerimize gani gani rahmet diliyoruz. Bu saldırıyı yapanlar emniyet güçlerimizin dikkati sonucu çok az bir zayiatla ama içimizi yakan bir şekilde atlattık. Bu teröristler ölü olarak ele geçirilmiştir. Yanlarında 2 adet kalaşnikof tüfek ayrıca RPG 7 ve ona ait 7 tane fişek olmak üzere ve 8 tane el bombası ele geçirilmiş.” diye konuştu.

Video: İzmir Adliyesi terör saldırısı patlama anı

Baro Başkanı İzmir’in hedef gösterilmesine isyan etti