Video: İzmir Bayraklı Adliyesi terör saldırısı patlama anı görüntüleri

İzmir’de Bayraklı Adliyesi önünde bomba yüklü araçla terör saldırısı düzenlendi. Bir polis memuru ve bir adliye çalışanı şehit oldu. 10 yaralı var. Patlama anı görüntüleri…

2 şehit, 10 yaralı var

İzmir Valisi Erol Ayyıldız terör saldırısına ilişkin açıklama yaptı. Vali Ayyıldız, saldırıda biri polis biri de adliye çalışanı olmak üzere 2 şehit olduğunu ve saldırıdaki ilk bulguların PKK’nın gerçekleştirdiği yönünde olduğunu ifade etti. İzmir Valisi’nin ardından açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Başsavcısı, “Şehit olan polis için, “Adliye önünde 8-10 yıldır trafiği tanzim eden sevdiğimiz bir arkadaşımızdı” dedi.

izmir adliye terör saldırısı bomba patlama

İşte Vali Ayyıldız’ın açıklamaları:


“Bayraklı Adliyesi’nin önünde bir araç geçerken polis noktasında durdurmak ve aramak istenmesi sonucu çatışma çıktı. Bu çatışma sonucu bombalı araç patlatıldı. Maalesef çıkan çatışma sonucu bir polis bir mübaşir şehit oldu. 5 yaralı var bazılarının durumu ağır.  Yanlarında iki adet kaleşnikof tüfek 8 tane fişek ve el bombaları, tahmin ediyorum 8 tane de el bombası ele geçirildi.

Teröristlere ait olduğunu değerlendirdiğimiz bir araç daha kontrollü bir şekilde patlatıldı. Elde olan verilere bakılarak eylemi yapanların PKK olduğu değerlendirilmektedir. Teröristler kontrol noktasında kaçıyor, kaçarken aracı patlatıyorlar ve sonrasında çıkan çatışmada polisimiz şehit oluyor. 2 terörist ölü ele geçirildi. Yaralı sayımız 6-7 civarında…”

izmir adliye terör saldırısı bomba patlama

SİYAH MONTLU, BEYAZ BERELİ BİR ŞÜPHELİ ARANIYOR


Manas Bulvarı Salhane dere kenarında inceleme yapan polis ekipleri, bölgeye trafik akışını kesti. Giriş ve çıkışları kontrol altına alan polis, siyah montlu, beyaz bereli ve 1,65-1,70 metre boyundaki bir şüpheliyle ilgili çalışma başlattı. Bu arada, patlamanın yaşandığı yerin yakınında şüpheli bir paketin daha olduğu öğrenildi. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Patlama nedeniyle çevredeki çok sayıda araçta hasar meydana geldi. Adliye çevresi güvenlik çemberine alınmış durumda.

Video: Bayraklı Adliyesi terör saldırısı patlama anı