Çağdaş Vokal Günleri Akbank Sanat’ta başlıyor

Akbank Sanat, bu yıl 10-30 Mayıs tarihleri arasında dördüncüsü düzenlenecek olan Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri ile yine birbirinden renkli konserlerle müzikseverlerin karşısında olacak.

Akbank Sanat: Çağdaş Vokal Günleri başlıyor!

Son yılların en başarılı caz vokalistlerinden olan Sarah Lancman’ın ünlü piyanist Giovanni Mirabassi eşliğinde 10 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştireceği konser ile başlayacak olan Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri kapsamında, mezzo soprano Ekin Bezirganoğlu ve piyanist Senem Zeynep Ercan’ın oluşturduğu İstanbulied 16 Mayıs Salı günü, ünlü pop ve rock şarkılarını sıradışı düzenlemelerle yorumlayan vokal-kontrbas ikilisi Le Bang Bang ise 24 Mayıs Çarşamba günü sahne alacak.

Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri, Türkiye’nin barbershop tarzı ilk vokal kuarteti olarak bu alanda öncülüğü üstlenen Barbershop İstanbul’un 30 Mayıs Salı günü gerçekleştireceği konser ile sona erecek.


Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri kapsamında ayrıca Prof. Georg Grün, 13 Mayıs 2017, Cumartesi günü romantik dönem müziğiyle ilgili bir ustalık sınıfı düzenlecek ve açık prova gerçekleştirecek.

Etkinlik kapsamında ayrıca Rezonans grubu 15 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00’de, Alman Romantik repertuarından koral eserlerle Emek Pera’da müzikseverlerle buluşacak.

Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri Sarah Lancman ile başlıyor

Sarah Lancman

Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri, 10 Mayıs 2017, Çarşamba son yılların en iyi caz vokalistlerinden Sarah Lancman’ın Akbank Sanat’ta gerçekleştireceği konser ile başlayacak.

Ocak 2015’te yayınlanan ilk albümü “Dark”, Ekim 2016’da yayınlanan “Inspiring Love” albümünden eserler seslendirecek olan Lancman’a, konserde 17 Altın Plak ve Grand Prix of the Académie du Jazz Django Reinhardt Caz Akademisi Büyük Ödül’ü sahibi ünlü piyanist Giovanni Mirabassi eşlik edecek.

Etkinlik: Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri – Sarah Lancman

Sarah Lancman: Vokal

Giovanni Mirabassi: Piyano

Tarih: 10 Mayıs 2017, Çarşamba

Saat: 20:00

Yer: Akbank Sanat

Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL/ Öğrenci: 10 TL

Prof. Georg Grun Açık Prova Çalışması ile Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri’nde

Almanya’nın önde gelen koro şeflerinden Prof. Georg Grün, Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri kapsamında 13 Mayıs 2017, Cumartesi günü romantik dönem müziğiyle ilgili bir ustalık sınıfı düzenliyor.

Brahms, Schumann, Mendelssohn başta olmak üzere romantik dönem bestecilerinin inceleneceği ustalık sınıfı, koro şefleri ve şarkıcıları için ilginç bilgiler içeriyor. Etkinlik kapsamında Prof. Georg Grün Türkiye’nin ödüllü korolarından Rezonans ile bir açık prova da gerçekleştirecek.

Etkinlik:Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri – Prof Georg Grün Açık Prova & Masterclass

Tarih: 13 Mayıs 2017, Cumartesi

Saat: 11:00 Açık Prova

14:00 Masterclass

Yer: Akbank Sanat

Bilet Fiyatı: Etkinlik ücretsizdir

Istanbulied Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri’nde

Istanbulied

Mezzo soprano Ekin Bezirganoğlu ve piyanist Senem Zeynep Ercan’dan oluşan Istanbulied, Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri kapsamında 16 Mayıs Salı günü şiir ve müziği, vokal ve piyanoyu bir araya getiren lied repertuarı ile ile dinleyiciyle buluşuyor.


Etkinlik: Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri – Istanbulied

Ekin Bezirganoğlu: Mezzo soprano

Senem Zeynep Ercan: Piyano

Tarih: 16 Mayıs 2017, Salı

Saat: 20:00

Yer: Akbank Sanat

Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL/ Öğrenci: 10 TL

Le Bang sıradışı müziği ile Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri’nde

Le Bang

Vokalde Stefanie Boltz, kontrbas’ta Sven Fuller’den oluşan ve ünlü pop ve rock şarkılarını yorumlayan vokal-kontrbas ikilisi Le Bang Bang, Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri kapsamında 24 Mayıs Çarşamba günü sıradışı bir konser ile müzikseverlerle buluşacak.

Etkinlik: Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri – Le Bang Bang

Stefanie Boltz: Vokal

Sven Fuller: Kontrbas

Tarih: 24 Mayıs 2017, Çarşamba

Saat: 20:00

Yer: Akbank Sanat

Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL/ Öğrenci: 10 TL

Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri Barbershop İstanbul ile sona eriyor

Barbershop İstanbul

Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri, Türkiye’nin barbershop tarzı ilk vokal kuarteti olarak bu alanda öncülüğü üstlenen Kaan Bayır, Erdinç Hasılcıoğulları, Onur Zorluuysal ve Enis Turhan’dan oluşan Barbershop İstanbul’un 30 Mayıs Salı günü gerçekleştireceği konser ile sona erecek.,

Etkinlik: Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri – BARBERSHOP ISTANBUL

Tarih: 30 Mayıs 2017, Salı

Saat: 20:00

Yer: Akbank Sanat


Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL/ Öğrenci: 10 TL

Cappadox 2017: Kapadokya’nın sıradışı mekanlarında müzik festivali