Cappadox 2017: Kapadokya’nın sıradışı mekanlarında müzik festivali

Bu yıl 18 – 21 Mayıs tarihleri arasında “Dünyadan Çıkış Yolları” temasıyla Volkswagen ana sponsorluğunda gerçekleşecek Cappadox 2017’nin programı belli oldu.

Cappadox 2017: Kapadokya'nın sıradışı mekanlarında müzik festivali

Bu sene Cappadox müzik programındaki isimler arasında Emma Shapplin featuring Mercan Dede, Rhye, Peter Broderick&David Allred Duo, Acid Pauli, Kaan Tangöze, Büyük Ev Ablukada “Fırtınayt” ve Kalben var.

Fırtınayt

Türkiye’den ve uluslararası çağdaş sanat dünyasından yeni isimlerin katılımıyla şekillenen çağdaş sanat programının küratörlüğünü Fulya Erdemci ve Kevser Güler üstleniyor.


Cappadoxlular şef Mustafa Otar önderliğinde yürütülecek gastronomi deneyimlerinin yanı sıra Cappadox ruhuna uygun güncel açık hava etkinliklerinde buluşuyor.

Kaan Tangöze

Henüz var olmayan, görünür olmayan, ama gelmekte olan dünyayı hayal ederek dönüştürecek kadar cesur olmaya çağıran Cappadox 2017, Kapadokya’nın katmanlı coğrafyasında ve basmakalıp turistik rotaların dışında kalan sıra dışı mekanlarında gerçekleştirilecek müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava etkinliklerini deneyimlemeye davet ediyor. Avantajlı tekil biletlerin 8 Mart’ta satışa açılacağı Cappadox 2017’nin tüm programına cappadox.com adresinden ulaşılabilir.

Gün doğumu konserleri, yürüyüşler, yoga ve açık hava etkinlikleriyle sabahın ilk ışıklarıyla başlayan Cappadox programı müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava disiplinlerinden etkinliklerle gün boyunca devam ediyor.

Alışılmışın dışında atmosferlerde müzik deneyimi

Cappadox 2017

Cappadox’un bu yılki müzik programında Rhye, Emma Shapplin featuring Mercan Dede, Acid Pauli, Kaan Tangöze, Peter Broderick & David Allred Duo, Ah! Kosmos, Kalben, Kuan, Büyük Ev Ablukada, Oceanvs orientalis vs İlhan Erşahin, Dead Combo, Lars Danielsson Duo ft. Gregory Privat, Kayhan Kalhor & Erdal Erzincan, Yasmine Hamdan, Akın Sevgör var. Ayrıca Cappadoxluları hayal etmeye çağıran sürpriz performanslar da olacak.

Müzisyenler, Cappadox’a özel tasarlanarak dönüştürülen özel sahnelerde doğayla iç içe özgün konserler verecek. Bu yılki konser mekanları arasında ise Bezirhane, Perili Ozanlar Vadisi, gün batımı konserlerinin gerçekleşeceği Kızılvadi, Güray Müze ve Uçhisar Çiftlik Evi var.

Kapadokya’nın ilham verici doğasında çağdaş sanat

Cappadox 2017

Küratörlüğünü Fulya Erdemci ve Kevser Güler’in üstlendiği Cappadox 2017’nin çağdaş sanat programını bu yıl ilk kez katılacak sanatçılar şekillendiriyor.

Bugünlerde ilk araştırma gezilerini tamamlayan sanatçılar, Cappadox’a özel işbirlikleriyle, mekana özel ve bağlama duyarlı yeni projeler üretecek.


Ayrıca Çağdaş Sanat Programı kapsamında flora yürüyüşleri, jeoloji gezisi gibi festivalin diğer alanlarıyla örtüşen farklı deneyimlerin iç içe geçtiği etkinlikler gerçekleştirilecek.

Cappadox 2017’ye davet edilen sanatçılar, dünyadan çıkışın kendilerine özgü yollarını alışılmadık öneriler ve hayal kurduran farklı projelerle araştıracak. Çağdaş sanat sergisi, 11 Haziran’a kadar görülebilecek.

Lezzetin kökenine yolculuk

Cappadox 2017

Cappadox 2017’de, katılımcılar Doğada Açık Ateşte Pişirme, Gurme Tadım, Cappadox Piknik gibi etkinliklerle doğal ve samimi bir gastronomi deneyimi yaşayacak.

Mustafa Otar önderliğinde ateş başında buluşulacak Doğada Açık Ateşte Pişirme ile katılımcılar etten, sebzeye, ottan ekmeğe kadar, ateşin farklı uygulamalarla yiyeceklere lezzet kattığı zengin bir menü deneyimleyecek.

Cappadox Piknik bu yıl Anadolu’nun hikayelere konu olan düğün yemeklerini katılımcılara sunacak. Kapadokya’nın karakteristik üzümlerinin Türkiye’nin peynirleriyle uyumunu ortaya koyan Gurme Tadım ise Levon Bağış ile yemek kültürü araştırmacısı, yazarı Nilhan Aras’ın anlatımıyla yapılacak.

Açık hava programları

Bu yıl da sessiz yürüyüşler, vadi yürüyüşleri, koşu, bisiklet turları ve yoga etkinlikleri ile dolu bir açık hava programı var.

Katılımcılar Güvercinlik Vadisi, Yalınız Söğüt, Göreme & Soğanlı, Meskendir Vadisi, Gomeda Vadisi, Avanos Vadisi, Göreme Vadisi, Zemi Vadisi, Bozdağ, Kızılvadi’de, günün farklı zamanlarında coğrafyanın zorlu koşulları ve büyüleyici atmosferine şahit olacak.

Bu yıl 18 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında “Dünyadan Çıkış Yolları” teması altında üçüncüsü düzenlenen Cappadox, Volkswagen ana sponsorluğunda Kapadokya’nın özel doğasında gerçekleşiyor.


Cappadox bir Pozitif deneyimidir.

Zorlu PSM Caz Festivali: Müziğin farklı renkleri