Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’ye resmen üye oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurucusu olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi’ne resmen üye oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurucusu olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi'ne resmen üye oldu.

AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi’yle 27 Ağustos 2014’te partisine veda eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, anayasa değişikliğinin ardından AK Parti’ye 979 gün sonra yeniden üye olarak döndü.

Erdoğan, 16 Nisan’da halk oylamasıyla kabul edilen anayasa değişikliği ile “Cumhurbaşkanı seçilenin partisi ile ilişiği kesilir” kuralının kaldırılmasının ardından parti genel merkezinde düzenlenen törenle üyelik beyannamesini imzalayarak resmen AK Parti’ye üye oldu.


10 Ağustos 2014’te halkın oylarıyla cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, 27 Ağustos 2014’te yapılan AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi ile genel başkanlığı Ahmet Davutoğlu’na devrederek partisine veda etmişti. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da Erdoğan’ı karşılayanlar arasında yer aldı.

Töreni yöneten Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa taş şunları söyledi:
“Bugün çok önemli bir gün. Partimizi ve ülkemiz açısından tarihi bir günü yaşıyoruz. 16 nisan’daki halk oylamasıyla, maddelerden bir tanesi de Sayın Cumhurbaşkanımızın yeniden üyeliğinin yapılmasıyla ilgiliydi. Bugün tarihi anı yaşatan rabbimize hamd ediyoruz, şükrediyoruz. Şu anda sayın Cumhurbaşkanımız üye beyannamesini imzalıyorlar.”


Başbakan Binali Yıldırım konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Yıldırım’ın kürsüye çıkarken ağladığı görüldü.

2019 seçimlerinde Erdoğan’ı bekleyen korkunç senaryo ne?