Erdoğan’ın korumaları ABD’de tekme tokat

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği Rezidansı önünde gergin dakikalar yaşandı. ABD polisi yetersiz kalınca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılamaya gidenler ile terör örgütü yandaşı bir grup arasında kavga çıktı. Erdoğan’ın korumaları gruba tekme tokat müdahale etti.

Cumhurbaşkanı gelmeden önce konutun karşı kaldırımında toplanan ve ellerinde PKK flamaları ile “Demirtaş’a özgürlük” pankartı taşıyan bir grup, Erdoğan aleyhine sloganlar atmaya başladı. Bunun üzerine, Türk bayraklarıyla konutun önünde bulunan grup da protestocu grup arasında gerginlik yaşandı.

AA’nın haberine göre Büyükelçilik Rezidansı önünde toplanan az sayıdaki terör örgütü yandaşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişi esnasında Türkiye ve Erdoğan aleyhine sloganlar atmaya başladı.


ABD polisi yetersiz kalınca devreye Erdoğan’ın korumaları girdi

ABD polisinin yetersiz güvenlik önlemi aldığı ve müdahale etmediği esnada çıkan arbedede Alp Kenan Dereci adlı Türk vatandaşı başından yaralandı. Tansiyon yükseldi, iki taraf arasında yumruklu kavga çıktı. Hastaneye kaldırılan Dereci’ye saldıranlarla ilgili Amerikan polisinin Türklerin şikayetlerini dikkate almaması gösterilerine devam etmesi üzerine ortam daha da gerildi.

ABD polisi yetersiz kalınca devreye Erdoğan korumaları girdi

Daha sonra olay yerindeki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumaları da kavgaya müdahil oldu. Erdoğan’ın korumaları müdahale edince terör örgütü yandaşları kaçarak dağıldı.


Söz düellosu kavgaya dönüştü

Amerika’nın Sesi yaşanan gerilimi şöyle duyurdu: “Cumhurbaşkanı gelmeden önce konutun karşı kaldırımında toplanan ve ellerinde “Demirtaş’a özgürlük” pankartı taşıyan bir grup Erdoğan aleyhine sloganlar atmaya başladı. Bunun üzerine ellerinde Türk bayraklarıyla konutun önünde bulunan grup da protestocu grup arasında söz düellosu yaşandı. Bir süre sonra söz düellosu kavgaya dönüştü. Kavgaya Erdoğan’ın koruma ekibinde bulunanlar da dahil oldu.

Büyükelçi polislerle görüştü

Bir ara Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç konutun önüne gelerek polislerle görüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuta gelmesiyle kavga büyüdü. İlk arbede atlatıldıktan bir sonra kavgaya Erdoğan’ın korumaları da katıldı. Yumruklar, tekmeler havada uçuştu.

ABD polisi yetersiz kalınca devreye Erdoğan'ın korumaları girdi

Washington polisi kavgayı önlemek için bir hayli zorlandı.


Polis, kavgaya karışan korumalara karşı da cop kullandı. Hareketli anların ardından ek emniyet kuvvetleri bölgeye geldi ve olaylar yatıştı. Yoğun güvenlik önlemleri alan polis Büyükelçilik Resmi Konutu’nun bulunduğu Sheridan Meydanı’na giriş çıkışları kapadı. Olayların yatışmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konut önünde toplanan ve kendisine sevgi gösterisinde bulunanlarla bir araya geldi.”

Trump Erdoğan görüşmesinde tercüme skandalı