Kılıçdaroğlu’ndan Yeni Şafak’a taziye telefonu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, köşe yazarı Akif Emre’nin vefatının ardından Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’e taziye telefonu açtı.

Kemal Kılıçdaroğlu Yeni Şafak taziye telefonu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı Akif Emre’nin hayatını kaybetmesi sebebiyle Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’ü aradı.

CHP Basın Birimi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Emre’nin vefatı nedeniyle Karagül’ü telefonla aradı. Kılıçdaroğlu, Merhum Akif Emre’ye rahmet; Emre Ailesi’ne, sevenleri ve Yeni Şafak camiasına başsağlığı ve sabır diledi.


Akif Emre kimdir?

60 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybeden Akif Emre, yayıncılık, gazetecilik ve televizyonculuk yaptı. Yayıncılığa Akabe yayınlarının İstanbul temsilciliğinde başladı. Bir dönem İnsan Yayınları’nın yayın yönetmenliğini yaptı.

Yeni Şafak gazetesinin kurucuları arasında yer aldı ve genel yayın yönetmenliğini üstlendi. Ardından Küre ve Klasik Yayınları’nın genel yayın yönetmenliğini yaptı. Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapan Akif Emre, çok dilde yayın yapan bir haber portalı olan Dünya Bülteni’nin Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi. Belgesel çalışmalarına yoğunlaşarak, Osmanlı şehirleri (Saraybosna, Mostar, Üsküp, Selanik 1, 2, Kudüs 1, 2) ve Mimar Sinan (6 Bölüm) üzerine olanları başta olmak üzere birçok belgesel hazırladı.

Daha önce Yeni Akit’e de başsağlığı dilemişti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha önce de 2015 yılında, Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya ile torunu Mustafa Asaf’ın vefatı nedeniyle Yeni Akit Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu’nu da telefonla arayarak başsağlığı dilemişti. CHP Basın Biriminden yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Hasan Karakaya ve Mustafa Asaf’a Allah’tan rahmet, Karakaya, Karahasanoğlu ve Yeni Akit ailesine başsağlığı dileklerini iletmişti.


Kemal Kılıçdaroğlu daha önce Yeni Akit’in Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya’ya da başsağlığı dileklerini iletmişti.

Kılıçdaroğlu’nun yeni CHP’si eskiyor mu?