Düzce’ye Rabia heykeli konuldu

Düzce Belediyesi tarafından Kuyumcuzade Bulvarı üzerinde yeniden düzenlenen kavşağa ‘Rabia heykeli’ konuldu.

Düzce Rabia heykeli konuldu

AK Parti’li Belediye Başkanı Mehmet Keleş, 15 Temmuz darbe girişimi ardından Türk milletinin birliğinin simgesi olan ‘Rabia’ işaretini ölümsüzleştirdiklerini söyledi.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş

Başkan Mehmet Keleş, yeni kavşak düzenlemesiyle ilgili şunları söyledi:


“15 Temmuz’da yaşadığımız darbe sendromundan sonra bazı şeylerin artık bu ülkede olamayacağını ortaya koyacak bazı sembollere ihtiyacımız var. Bunlardan birisi Sayın Cumhurbaşkanımızın da özellikle vurgu yaptığı ‘Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet. vurgusudur. Bunun bir de simgesel bir işareti de ortaya çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımızın da işaret ettiği gibi bunu da Düzce’de ölümsüzleştirmek için böyle bir kavşakta hayata geçirdik. Kavşak henüz bitmedi. Altındaki kısmı da yapıldığında daha da güzel olacak. Az ilerde bir kavşak daha var, TOKİ konutlarının önünde. Bu iki kavşak birbirine bağlandığında burası çok büyük bir kavşak haline gelecek.”

Atatürk heykeli yıkıldı iddiaları gerçek değil


Sosyal medyada hızla paylaşılan ve Düzce’de kavşak düzenlemesinde Atatürk heykelinin yıkılıp yerine Rabia heykeli yapıldığı iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Zira kavşakta daha önce herhangi bir heykel bulunmadığı tespit edildi.

Video: Boğaziçi Köprüsü’ndeki anıtta 24 saat sela okutulacak