Konya Konevi Anadolu Lisesi’nde skandal: Kız ve erkekler ayrı okuyacak

Konya Konevi Anadolu Lisesi’nde gelecek eğitim – öğretim yılında kız ve erkek öğrencilerin derslere ayrı sınıflarda devam edeceği bildirildi.

Konya Konevi Anadolu Lisesi

Konya Konevi Anadolu Lisesi’nde okul müdürü Faruk Özarslan, kız ve erkek öğrencilerin ayrı sınıflarda eğitim almaları kararını aldı.

Okul Müdürü Faruk Özarslan tarafından okulun İnternet sayfasından yapılan duyuruda, “Okulumuz 2017 – 2018 eğitim öğretim yılından itibaren kız – erkek öğrenciler ayrı sınıflarda eğitime devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.


Olayı sosyal medya hesabından duyuran CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a çağrıda bulundu.

CHP’li Özkan, “Dünya bilimle uğraşırken bizim okul müdürleri kız ve erkek öğrencileri ayırmakla meşgul. Bu duyuru Konevi Anadolu Lisesi müdürü tarafından okulun resmi internet sitesine konuldu. Bu tehlikeli gidişin sonu kötü… Uyarmadı demeyin. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı, yasalara aykırı bu kutuplaştırıcı eylemlerde bulunan okul müdürünü cezalandırmaya çalışıyorum!” ifadelerini paylaştı.

Olayın kamuoyuna yansımasının ardından skandal daha da büyüdü. Okulun internet sitesinde yayınlanan bu mesaj daha sonra siteden kaldırıldı.

Öyle ki müdür Özarslan’ın bu uygulamayı geçen yıl da yaptığı ortaya çıktı. Tuncay Özkan ise “Paylaşımlardan sonra öğrendim, uygulamaya karşı çıkan öğrenci velilerini tehdit etmişsiniz” ifadelerini paylaştı.


Özkan’ın okulda okuyan öğrencilerden gelen maillerden paylaştığı iddiaya göre söz konusu okul müdürü, okulda sadece sınıfları değil katları da kız erkek öğrenci diyerek ayırdı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın “Ğ” harfini anlamaması