Lisede öğretmenden sıra dayağı: Sivas’ta öğretmen öğrencileri tokatladı

Ülkede eğitimde reformlar tartışılacağı yerde ne yazık ki taciz ve dayak olayları öğrencilerin çektikleri videolarla gündeme gelmeye devam ediyor, Türkiye ‘dayaklı eğitimi’ tartışıyor.

Ülkede sürekli tartışma konusu olan eğitim ve sistemde yaşanan aksaklıklara bir de eğitimci dayağı eklenince ortaya bu üzücü görüntüler çıkıyor. Üstelik bunu, eğitime verdiği önemi kısa sürece gerçekleştirdiği devrimlerle tüm dünyaya kanıtlamış Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün gözleri önünde yapıyorlar…

Türkiye ‘dayaklı eğitimi’ tartışmaya devam ediyor

Okullarda ve eğitim kurumlarında görmek istemediğimiz manzaralara hemen her gün bir yenisi daha ekleniyor. Ne kadar acıdır ki Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda da Diyanet İşleri denetimindeki Kuran kurslarında da durum aynı… Bugün haber ajanslarının servis ettiği iki farklı görüntü bir kez daha hepimizi derinden yaraladı. Sivas’taki bir lisede ve Kastamonu’daki bir Kuran kursunda öğrenciler eğitimcileri tarafında sıra dayağına çekildi.


Sivas’ta bir lisede sıra dayağı

Türkiye'de eğitim: Türkiye dayaklı eğitimi tartışıyor

Sivas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir öğretmen tahtaya kaldırdığı 4 öğrenciye sırayla tokat attı. O anlar bir öğrencinin cep telefonu kamerası tarafından görüntülendi. Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmen hakkında soruşturma başlattı.

Öğrencilere bilinmeyen bir nedenden dolayı sinirlenen Elektrik Bölümü Öğretmeni O.K. tahtaya çıkardığı öğrencileri ‘bir daha şikayet gelmeyecek’ diyerek uyardı. Daha sonra 4 öğrenciyi sırayla tokatladı. Öğretmenden dayak yiyen 4 öğrencinin ise sessizce durduğu görüldü.

Kuran kursunda öğrencilere hakaret ve dayak!

Kastamonu Müftülüğü Hz. Pir Kuran Kursu’nda din görevlisinin sınıfta bir öğrenciyi dövmesi cep telefonuyla görüntülendi.

Türkiye'de eğitim: Türkiye dayaklı eğitimi tartışıyor


Hisarardı Mahallesi’ndeki Hz. Pir Kuran Kursu’nda, N.Y. adlı din görevlisi sınıfta bir öğrenciyi dövdü. Hafız yetiştiren Kuran Kursunda din görevlisinin ders çalışmadığı gerekçesiyle öğrenciyi dövmesi cep telefonuyla görüntülendi. Görüntüde din görevlisinin, “Eşek herifler, adam gibi çalışmıyorsunuz” diyerek 12-13 yaşlarındaki öğrenciye tokat attığı, öğrencinin ağladığı görüldü. Müftülük yetkilileri, kurstaki dayak olayı ile ilgili açıklama yapmadı.

Erkek öğrenci eşcinsel olduğu gerekçesiyle kız lisesine sürgün edildi