Zaten cezaevinde olan şort saldırganı hakkında gözaltı kararı

Minibüste genç kadına şort giydiği için saldıran Ercan Kızılateş’in dün zaten başka bir suçtan dolayı tutuklanarak cezaevine gönderildiği anlaşıldı. Halihazırda cezaevinde olan saldırgan için yeni gözaltı kararı verilmesi şaşırttı.

Yine ancak Türkiye’de olabilecek bir olay yaşandı. Ercan Kızılateş isimli şahıs, İstanbul Pendik’te bir minibüste Asena Melisa Sağlam isimli genç kadına “Ramazan ayında şort giydiği” gerekçesiyle yumruk attı. Gözaltına alınan ve emniyetteki sorgusunun ardından bu suçtan serbest kalan Ercan Kızılateş karakoldan çıkarken tutuklandı. Tutuklanma gerekçesi ise Melise Sağlam’a saldırması değil, vergi usül kanuna muhalefet suçundan kesinleştirilmiş hapis cezası olması. Olayın daha da şaşırtıcı tarafı, dün cezaevine gönderilen Ercan Kızılateş hakkında bugün darp iddiasıyla yeniden gözaltı kararı verilmesi. Ancak zanlı zaten cezaevinde…

Zaten cezaevinde olan şort saldırganı hakkında gözaltı kararı

Ne olmuştu?

Üniversite öğrencisi Melisa Sağlam, geçen çarşamba günü AVM’ye gitmek için bir minibüse bindi. Şort giyen Melisa Sağlam’ın yanına gelen Ercan Kızılateş, “Bu ne biçim kıyafet. Ramazanda böyle giyinilir mi? Böyle giyinmeye utanmıyor musun?” diye bağırmaya başladı. Ercak Kızılateş, ineceği esnada, “Ahlaksız, o…” diyerek Sağlam’ın çenesine yumruk attı. Kısa sürede kamuoyunda büyük ses getiren çirkin saldırı hakkında dün akşam Başsavcılık soruşturma başlattı.


şort saldırısı pendik minibüs ercan kızılateş melisa sağlam

Gözaltına alındı, serbest bırakıldı. Karakoldan çıkarken tutuklandı

Savcının talimatı üzerine dün akşam saatlerinde Kızılateş gözaltına alındı. Ancak Kızılateş alınan ifadesinin ardından ‘bu suçtan’ serbest bıkarıldı. Kızılateş’in işlemleri sürerken onun başka bir suçtan hakkında kesinleşmiş hapis cezası olduğu ortaya çıktı. Kızılateş’in “Vergi usül kanununa muhalefet” suçundan hakkında ceza kararı olduğunu gören polis ekipleri şahsı tutuklayarak Metris Cezaevi’ne gönderildi.

Savcılık bugün yeniden gözaltı kararı verdi


Bugün ise savcılık şahıs hakkında ‘saldırı’ suçundan yeniden gözaltına alınması talimatını verdi. Kızılateş’in ise zaten cezaevinde olduğu ortaya çıktı.

‘Şort giydiği için genç kadına minibüste saldırı’