Şort giydiği için genç kadına minibüste saldırı

İstanbul Pendik’te Melisa Sağlam isimli genç kadına bir minibüste Ramazan ayında mini şort giydiği için saldıran Ercan Kızılateş’in saldırı görüntüleri ortaya çıktı. Önce serbest bırakılan saldırgana, görüntülerin kamuoyunda yankı bulmasıyla yeniden gözaltı kararı çıkarıldı.

Üniversite öğrencisi Melisa Sağlam (21), geçen çarşamba günü bir AVM’ye gitmek için minibüse bindi. Şort giyen Melisa Sağlam’ın yanına gelen Ercan Kızılateş. adlı bir yolcu “Bu ne biçim kıyafet. Ramazanda böyle giyinilir mi? Böyle giyinmeye utanmıyor musun?” diye bağırmaya başladı. Ercak K., ineceği esnada, “Ahlaksız, o…” diyerek Sağlam’ın çenesine yumruk attı.

Kamuoyundaki tepkiler nedeniyle gözaltına alınan ancak daha sonra serbest bırakılan Kızılateş’in saldırı görüntülerine Birgün gazetesi ulaştı. Kızılateş ifadesinde gerçekleştirdiği saldırıyı tahrik oldum diye savundu. ‘Kadınların bu şekilde giyinmesi insanın nefsini tahrik ediyor’ diyen Kızılateş bu ifadelerinin ardından bir de Sağlam’dan şikayetçi olduğunu belirtmişti.


şort saldırısı pendik minibüs ercan kızılateş melisa sağlam

Serbest bırakılan saldırgana gözaltı kararı

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından flaş gelişme yaşandı. Şort giydiği için minibüste darp edilen genç kızla ilgili soruşturmada Başsavcılık serbest bırakılan saldırganın gözaltına alınması için talimat verdi.

Ayşegül Terzi’den sonra


Daha önce kamuoyunda gündeme gelen Ayşegül Terzi isimli kadına şort giydiği için saldıran Abdullah Çakıroğlu akli dengesinin yerinde olmadığı gerekçesiyle defalarca serbest bırakılıp gözaltına alınmıştı. Kamuoyunda büyük tepkiye neden olmuştu.

Ayşegül Terzi’ye tekme; ya sonra?