House of Cards dizisi bu sahneyi önceden tahmin etti

G20’de Putin ile Trump’ın bir araya gelmesi sosyal medyada günün konusu oldu. Özellikle ikilinin, Kevin Spacey’nin başrolünde oynadığı fenomen dizi House of Cards’taki gibi poz vermesi, “Senaristler geleceği tahmin etti” yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

House of Cards dizisi bu sahneyi önceden tahmin etti g20 trump putin

Hamburg’da devam eden G20 Zirvesi’nde dünün olayı ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bir araya gelmesiydi. İkilinin görüşmesi öncesinde basının karşısına geçtikleri an ise sosyal medyada günün konusu oldu.

Vladimir Putin ile Trump’ın karşılıklı oturduğu anda ABD Başkanı’nın tokalaşmak için elini uzattığı an dizi izleyicilerinin dikkatinden kaçmadı. Zira bu an neredeyse Netflix’in dizisi House of Cards’taki bir sahneyle birebir aynıydı.


İşte House of Cards dizisindeki o sahne:

g20 summit trump putin

Ve gerçek G20 fotoğrafı:

g 20 zirvesi donald trump putin


Başrolünü Kevin Spacey’nin üstlendiği dizinin 3. sezonunda Spacey’nin canlandırdığı kurmaca ABD Başkanı Frank Underwood yine kurmaca bir karakter olan ve Lars Mikkelsen tarafından canlandırılan Rusya Devlet Başkanı Viktor Petrov ile bir araya geliyordu. Benzer bir şekilde karşılıklı oturan iki lider görüşme öncesinde tokalaşıyordu. Dizinin 2015 yılında yayınlanması sosyal medyada, “Senaristler bu görüşmeyi önceden bildi” yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

Zihin okuma artık hayal değil! Nörobilim nereye gidiyor?