House of Cards dizisi bu sahneyi önceden tahmin etti

G20’de Putin ile Trump’ın bir araya gelmesi sosyal medyada günün konusu oldu. Özellikle ikilinin, Kevin Spacey’nin başrolünde oynadığı fenomen dizi House of Cards’taki gibi poz vermesi, “Senaristler geleceği tahmin etti” yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

House of Cards dizisi bu sahneyi önceden tahmin etti g20 trump putin

Hamburg’da devam eden G20 Zirvesi’nde dünün olayı ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bir araya gelmesiydi. İkilinin görüşmesi öncesinde basının karşısına geçtikleri an ise sosyal medyada günün konusu oldu.

Vladimir Putin ile Trump’ın karşılıklı oturduğu anda ABD Başkanı’nın tokalaşmak için elini uzattığı an dizi izleyicilerinin dikkatinden kaçmadı. Zira bu an neredeyse Netflix’in dizisi House of Cards’taki bir sahneyle birebir aynıydı.


İşte House of Cards dizisindeki o sahne:

g20 summit trump putin

Ve gerçek G20 fotoğrafı:

g 20 zirvesi donald trump putin


Başrolünü Kevin Spacey’nin üstlendiği dizinin 3. sezonunda Spacey’nin canlandırdığı kurmaca ABD Başkanı Frank Underwood yine kurmaca bir karakter olan ve Lars Mikkelsen tarafından canlandırılan Rusya Devlet Başkanı Viktor Petrov ile bir araya geliyordu. Benzer bir şekilde karşılıklı oturan iki lider görüşme öncesinde tokalaşıyordu. Dizinin 2015 yılında yayınlanması sosyal medyada, “Senaristler bu görüşmeyi önceden bildi” yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

Zihin okuma artık hayal değil! Nörobilim nereye gidiyor?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.