Intexcoin nedir? Yatırımı ne kadar kazandırıyor?

Bitcoin furyası dünyanın dört bir yanında milyonları kendine çekedursun günümüzde artık insanlar farklı ek kazanç yöntemlerini incelemeye başladılar. Şimdilerde ise Türkiye’deki insanlar intexcoin ile ilgili incelemelerde bulunmaya karar verdiler.

Intexcoin nedir? Yatırımı ne kadar kazandırıyor?

Intexcoin nedir?

Intexcoin, varolan kripto paraların zayıf ve güçlü yönlerinin detaylı analiziyle birlikte herkesin, dünyanın her yerine anlık ödeme yollayabilmesini sağlayan deneysel ve merkezi otoriteden bağımsız dijital bir para birimidir. Teknolojinin bu alandaki son gelişmeleri de dikkate alınarak tasarlanmış yeni bir kripto paradır.

Kripto para kullanıcıdan-kullanıcıya (p2p) teknolojisine dayanarak merkezi otoriteye ihtiyaç duymadan çalışır.


Alım satım işlemlerinin yönetimi ve piyasaya para sürülmesi iletişim ağı tarafından kitlesel olarak yürütülür. Kripto para; piyasadaki para miktarının belirlenmesi ve paranın transferi için merkezi bir otoriteye yaslanmak yerine, bu işi kriptografiye ve topluluğun gücüne devretme fikriyle tasarlanmıştır.

Türkiye’nin ilk yerli kripto parası İntexcoin

Intexcoin nedir? Değerini kim nasıl belirliyor?

Türkiye’nin ilk yerli kripto parası olan İntexcoin ile birlikte insanlar herhangi bir teknik bilgiye gereksinim duymadan madencilik yapabiliyorlar. Böylece Türkiye’deki insanlar yavaş yavaş Bitcoin yerine bu para birimini kullanmaya başlıyorlar. Tamamen yasal olan bu para birimi sayesinde insanlar istedikleri ürünü bu birim üzerinden satışa sunma imkanına sahip oluyorlar. Üstelik bu aşamada normalden çok daha uygun fiyatla satış yapılabiliyor.

Kripto para madenciliği nedir?

Kripto para madenciliğinin temeli, bilgisayarınıza özelliği olan bir sayıyı aratıp buldurmanızdan ibaret. Bu sayıyı özel yapan şey ise bulunmasının oldukça zor olması ve bulmanın gittikçe zorlaşmasıdır.

Dünyanın dört bir tarafındaki sayıları git gide artan kişilerin, geleneksel madenciliğe daha fazla işlemci gücü yatırmaya başlaması nedeniyle madencilik gün geçtikçe zorlaşmakta. Sistem bu doğrultuda, piyasaya kısa sürede çok sayıda kripto para sürülmesini yavaşlatmak ve blok çıkarma hızını koruyabilmek için, kendi içinde otomatik olarak zorluk seviyesini ayarlamakta.

Intexcoin yatırımcılara ne kadar kazandırıyor?

Intexcoin madenciliğinin başlama tarihi olan 25 Mayıs 2016 tarihi itibari ile 1 İntexcoin 0.049 Euro değerinde iken, 20 Ekim tarihi itibari ile 1 İntexcoin 0.10 Euro seviyesine ulaştı. Intexcoin böylece yatırımcısına %100 oranında kazanç sağladı.

İlklerin ve profesyonelliğin vermiş olduğu, dijital çağda lale devrini başlatacağı öngörülen ticarette; destansı, ihtişamlı ve görkemli bir yere sahip olabilecek bir para birimi Intexcoin. Makinelerin deşifre ettiği paralar değil, onların eksikleri incelenerek tamamlanarak yaratıldığı bilinen bir gerçek. Ve ayrıca yastık altı paraları değerlensin politikasıyla da değil ticaret dalları arasında, e-alışverişte, sokakta, yatırımda, tavsiye ağ pazarlamada çok yönlü kullanılabilecek bir para birimi.


Intexcoin değeri nedir, değeri kim belirliyor?

Intexcoin’in değeri 25 Mayısta ilk ‘minex’i alan bireyin 75 günlük kuluçka devresinden çıkılacak olan intexcoini satması ile değer kazanıyor. Daha sonra intexcoin sahipleri istediği fiyata paralarını alış-satış platformuna koyarak satabiliyor. Fakat ortalama bir fiyatı olacağı için piyasanın çok altında fiyatta satmak kullanıcıya hız sağlayacağı gibi üstünde satmak da hızı yavaşlatıyor. Fakat satıldığı takdirde daha fazla kar edilmesine olanak sağlıyor.

Intexcoin nasıl üretiliyor?

Intexcoin, minex adlı cihazlarla üretiliyor. Şu an 12 Mayıs itibarı ile 1 minex günde 51.82 intexcoin üretiyor. Fakat bu sayı git gide azalmakta. İlk zamanlarda ki minexler 56 üretim yaparken, şimdi tüm minexlerin üretimi 2 aylık süreçte 4.18 düşüş yaşadı. Bunun sebebi ise cihazların 10 günde bir zorluk seviyesini ayarlamasıdır.

Intexcoin elde etmenin başka yolu var mı?

Minexler, intexcoini üretiyor. Ayrıca sistemin içinde e-alışveriş sitesi mevcut. Bu portala ulaşmanız için intexplace adlı üründen almanız gerekiyor. Onu aldığınız zaman aynı anda 50 ürüne kadar ürün koyup, ticaret yaparak sattığınız ürünler karşılığında coin elde edebilirsiniz. Hatta sattığınız ürünlerin karlarını minimize ederek daha hızlı satılmasını ve böylelikle zamanı geldiğinde karlanan coinlerinizi bozdurarak çok daha güzel maddi fırsat kapılarını açmanız mümkün olabilir.

Ayrıca bir yolda, intexcoin kabul noktası olmanız ve bu coinlerle dükkanınız ya da herhangi bir ürün sattığınız yerde ödemelerinizi intexcoinle almanızdır.

Başka bir yolda intexplace ve minex ürünlerinin tavsiyesini yaparak elde edeceğiniz bonusların yarısının intexcoin almanız için ayrılması ve bunlarca coin almanızdır.

1- Minex alma
2- Intexplacede ürün satma
3- Tüccar olup ürün satma
4- Tavsiye pazarlama yapıp bonuslardan intexcoin elde etmeniz mümkün. (Intexplace 1 kerelik alınır.)

Ücreti 250 Euro KDV

Şu anlık Exchange sistemi yani coin alım-satım sistemdeki üyeler arasında gerçekleşiyor. Bunun sebebi ise binanın temellerinin sert demirlerden örülmesi gibi algılayabilirsiniz. Eğer ilk zamanlardan itibaren herkesin evde üretebileceği bir coin olursa gelecekte Bitcoin ve diğer coinlerde görülen yoğun spekülasyonlar ve hatalar görülmesi kaçınılmazdır.


Ayrıca bugün bir döviz bürosuna gittiğinizde dolar alabiliyorsunuz? Bu sizin için kolay olabilir. Bunun sebebi piyasadaki dolar fazlalığıdır. Dövizlerin çoğunda gelişmemiş ülkelerin para birimleri olmaz. Fakat şu anlık intexcoini elde etmek, gelecekte çok büyük karlara sebebiyet verebileceği için aynı şekilde başka sitelerde şu anlık Exchange kapalıdır.

Bitcoin: Kriptografik teknolojiyle üretilen dijital para birimi