17 yaşındaki katil: Ne yapayım öldüyse, hepimiz öleceğiz

Tartıştığı sürücüyü bıçaklayarak öldüren 17 yaşındaki katilden kan donduran ifade: “Ne yapayım öldüyse, hepimiz öleceğiz”

17 yaşındaki katil: "Ne yapayım öldüyse, hepimiz öleceğiz"

Olay, dün akşam saat 22.45 sıralarında merkez Meram İlçesi Ahmet Özcan Caddesi’nde meydana geldi. Market işleten Orhan Kingütmez 42 FLG 36 plakalı hafif ticari aracıyla kırmızı ışıkta beklerken, ehliyetsiz Serkan Yıldırım’ın kullandığı 42 PY 367 plakalı otomobil, arkadan çarptı. Araçtan inen Orhan Kingütmez, iki arkadaş olan 18 yaşındaki Yıldırım ve yanında bulunan 17 yaşındaki A.Ç. ile tartışmaya başladı.

Bıçakla peşinden kovaladı

Tartışma sırasında A.Ç., yanında taşıdığı sustalı bıçakla Orhan Kingütmez’e saldırmak istedi. Bunun üzerine kaçan Kingütmez, cadde üzerinde bulunan parkın duvarından atlarken yere düştü. Peşinden koşan 17 yaşındaki A.Ç., Orhan Kingütmez’i yakalayıp, biri göğsünden olmak üzere vücudunun 4 yerinden bıçakladı.


Kanlar içinde yere yığılan evli ve 1 yaşındaki 1 çocuk babası Kingütmez, çağrılan ambulansla kaldırıldığı Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Orhan Kingütmez’in kanlar içinde yerde yatması ve şüphelilerin kaçışı, çevredekiler tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

17 yaşındaki katiden şok ifade: Ne yapayım öldüyse, hepimiz öleceğiz

Saldırganlar alkollü çıktı

Olayın ardından kaçan sürücü Serkan Yıldırım ve arkadaşı A.Ç., polis tarafından kısa sürede yakalandı. Gözaltına alınan sürücü Serkan Yıldırım’ın 1.50, A.Ç.’nin de 2.20 promil alkollü olduğu tespit edildi.

Yıldırım, polise verdiği ilk ifadesinde, “Önümüzde durdu. Sonra sürücü araçtan inip ‘Bana çarptınız’ dedi. Sürücü benimle konuşurken arkadaşım A.Ç., arabadan inip bıçakla saldırmaya başladı” dedi.

17 yaşındaki katil: “Ne yapayım öldüyse, hepimiz öleceğiz”

‘Sustalı’ diye tabir edilen bıçakla cinayeti işleyen A.Ç. ise Kingütmez’in öldüğünü öğrenince polise, “Ne yapayım öldüyse öldü; hepimiz öleceğiz” dedi. A.Ç., 18 yaşından küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.


Serkan Yıldırım’ın kullandığı aracın annesi adına kayıtlı olduğu ve trafikten men edildiği; kendisi ve annesine ‘Ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmak, kullandırmak’tan para cezası uygulanacağı belirtildi. İki şüphelinin de sorgusu sürüyor.

Mobbing nedeniyle ölen genç bankacı Nadide Kısa