Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne inceleme! Osman Gürün’den açıklama

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınmasından sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin de incelendiği ortaya çıktı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, hiçbir şikayet olmamasına rağmen İçişleri Bakanlığı’ndan 2 müfettişin denetim yapacağını söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne inceleme! Osman Gürün içişleri bakanlığı müfettişleri

İçişleri Bakanlığı’nın Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi görevinden uzaklaştırması ardından gözler, diğer CHP’li belediyelere çevrildi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Osman Gürün, “İçişleri Bakanlığı’ndan 2 müfettiş, pazartesi günü belediyemize gelerek denetim yapacak. Bugüne kadar birçok kez denetim geçirdik. Kapımız herkese açık. Anlımız ak, başımız dik. Yasalara uygun görevimizi yürütüyoruz. Hiçbir şikayet olmadığı halde sürekli denetim yapılması bizim açımızdan manidar” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Haysiyet cellatlığı yapılıyor

İçişleri Bakanlığı kararı ile CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, parti avukatı İnan Bektaş eşliğinde açıklama yaptı.


kemal kılıçdaroğlu ataşehir belediye başkanı battal ilgezdi muğla osman gürün

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Bu basın toplantısı asla bir savunma değil. Bilgilendirme amacıyla yapılıyor. Verilemeyecek hiç bir hesabımız yoktur. Belediye başkanımız daha önce medyada yer alan haberler ve benim isteğim üzerine savcılığa gidip kendisi başvurmuştur. Soruşturma yapın diye. O soruşturmaların tamamından aklanmıştır.

Şu anda yapılmak istenen haysiyet cellatlığıdır. Yıldırmak istiyorlar. Yılmayacağız. Kılıçdaroğlu konuşmasın istiyorlar. Ben tüyü bitmemiş yetimin hakkı için sonuna kadar konuşacağım. Bu ülkede vicdanları ayağa kaldıracağım.

Hukuku iğfal edeceklerine neden cesaret edip karşımıza çıkmıyorlar. Biz onlara belge gösterdik, onlar da hesabını verselerdi. Bizim belediye başkanları Man adalarında şirket mi kurdu. Bütün banka hesapları, kredi kartları, yaptığı her alış veriş denetlendi. Biz denetlenmekten korkmayız. Ama haysiyet cellatlığına karşı çıkarız. Buna asla izin vermeyiz.”

“Bizim belediyelerimiz Man Adası’nda şirket mi kurdu?”

Hukuku iğfal edeceklerine neden cesaret edip karşımıza çıkmıyorlar. Biz onlara belge gösterdik, onlar da hesabını verselerdi. Bizim belediye başkanları Man Adası’nda şirket mi kurdu? Bütün banka hesapları, kredi kartları, yaptığı her alış veriş denetlendi. Biz denetlenmekten korkmayız. Ama haysiyet cellatlığına karşı çıkarız. Buna asla izin vermeyiz.
Kılıçdaroğlu basın toplantısı sonrası büyük bir kalabalığın olduğu Ataşehir Belediyesi önünde yeniden açıklama yaptı.


Bizim mücadelemiz halkın ve hakkın mücadelesidir. Bu ülkede demokrasiyi yeniden inşa edeceğiz. 80 milyona sesleniyorum. Sen belediye başkanını seçtin. Şimdi sen seçimle getirdiğin belediye başkanına sahip çıkacaksın. Zulme boyun eğmeyeceksin. Zalimin karşısında susmayacaksın.

“Feriştahın gelse bizi korkutamaz”

Hesabını millete vereceksin. Biz gücümüzü Saray’dan değil milletten alıyoruz. Milyonluk tazminat davaları açıyorlar. Sanıyorlar ki biz korkacağız. Ya senin feriştahın gelse bizi korkutamaz.

Beraat edilen davayı yeniden açıyorlar. Hangi görüşten olursa olsun benimle aynı havayı teneffüs eden vatandaşıma sesleniyorum. Bizim mücadelemiz Türkiye mücadelesidir. Hak, bayrak, adalet ve bir arada huzur içinde yaşama mücadelesidir.

“Reza’nın altına yatanlar bizden hesap soruyor”

Kılıçdaroğlu sert açıklamasına şöyle devam etti:

“Daha düne kadar Reza’nın önüne yatanlar… Niye onlara bir şey yapmadınız? Hükümete sormak istiyorum. Niye bir şey yapmadınız? Ayakkabı kutularına dolar istifleyenlere niye bir şey yapmadınız? Reza’nın altına yatanlar bize hesap sormaya kalkıyor. Sen önce bunun hesabını vereceksin.”

“Belediye Başkanlarımıza dokundurtmayacağım”


“Belediye başkanlarımıza dokundurtmayacağım. Havuz medyasına bir şey söyledim alındılar. Dedim ki o ihanet yaftasını boynunuza asacağım. Hiç endişelenmeyin. Bir şarlatanın arkasına Türk bayrağını koyacaksın sonra Kılıçdaroğlu ‘Beni asacak mısın?’ diyeceksin.Seni asmayacağım, rezil edeceğim. Bana hesap mı sormak istiyorsun? Sormazsan namertsin. Bu daha başlangıç. Mücadeleyi sonuna kadar yapacağız. Öyle bizden kurtulamazlar. Bizim belediye başkanlarımız onların ki gibi değil. Ağlayarak koltuğunu terk etmeyecekler. Çünkü biz hesabını verebiliriz.”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi görevinden uzaklaştırıldı

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi görevinden uzaklaştırıldı