Kredi borcunu ödeyemeyen Haymanalı çiftçi isyan etti!

Kredi borcunu ödeyemediği için tarlasına ve ineklerine haciz gelen Ankara Haymanalı bir çiftçi, Ziraat Bankası şubesi önünde eylem yaptı. Aracıyla getirdiği sütü bankanın önüne ağlayarak döken çiftçi “Yem alamıyoruz, saman alamıyoruz, hayvanları satamıyoruz. Kimseye sesimi duyuramadım” diye isyan etti.

Görüntüleri CHP Ankara milletvekili Levent Gök twitter hesabından “Haymana’daki süt üreticisinin ibretlik tepkisini izleyelim.” başlığıyla paylaştı. Bir buçuk dakikalık video kaydında, Ziraat Bankası şubesi önünde eylem yapan bir vatandaş görülüyor.

Kredi borcunu ödeyemeyen çiftçi isyan etti eylem yaptı levent gök haymana

Çiftçi, “perişan olduk” dedi sütü yere döktü!

Bir elinde de Türk Bayrağı olan vatandaş ağlayarak; “Saman alamıyoruz… Yem alamıyoruz… Hayvanımızı satamıyoruz… Tarlamıza, hayvanlarımıza, evimize, barkımıza haciz geldi. Bankaya ödeme yapamadık. Bütün mallarımız haczedildi. Perişan olduk… Bu kadar da olmaz Allah Allah… Sesimizi duyuramadım sayın Cumhurbaşkanımıza mektup yazdım yine duyuramadım. Sütümüz de burada buyrun” dedi ve beraberinde getirdiği sütü yere döktü.Bankanın güvenlik görevlisi tarafından sakinleştirilmeye çalışılan çiftçinin daha sonra aracına binerek uzaklaştığı öğrenildi.

TL’nin değer kaybı: Ekonomi yönetiminde gerilimin sonuçları neler?