Dünyanın alternatif tatil rotaları

Cape Town’un muhteşem plajlarından Machu Picchu’nun gizemli tarihine, Buenos Aires’ten Hayman Adası’na, Bali’den Sri Lanka’ya uzanan Dünya’nın alternatif tatil rotaları…

Dünyanın alternatif tatil rotaları: Güney Afrika, Güney Amerika, Uzak Doğu

Tüm bu koşuşturmaların hepsi geride kaldı ve şimdi hayatınızın belki de en özel tatili olan balayınızı geçirme zamanı. Bu tatili daha da özel kılmak için uzak rotalara gitmek ise hayatınız boyunca unutamayacağınız anılar biriktirmenizi sağlayacak. Türkiye’nin önde gelen turizm portallarından tatilsepeti.com, birbirinden özel uzak balayı rotaları sıraladı.

Bali, Endonezya

Dünyanın dört bir yanından tercih edilen Bali Adası, kristal gibi parlayan denizi ve rüya gibi plajları ile mükemmel bir tatil keyfi sunuyor. Bunun yanında Bali’nin ünlü tapınaklarını gezebilir, dağ manzarasının tadını çıkarabilir ve ünlü Bali masajıyla rahatlayabilirsiniz.


Cape Town, Güney Afrika

Cape Town. Güney Afrika’nın bu canlı şehrinde dilerseniz muhteşem plajların keyfini çıkarabilir, dilerseniz Afrika’nın doğasını keşfedebilirsiniz. Cape Town büyük ve hareketli bir şehir olduğu için sosyal ve kültürel etkinliklere de katılabilirsiniz. Güney Afrika Cumhuriyeti, özellikle gençler tarafından en çok tercih edilen alternatif tatil rotaları arasında.

Sri Lanka

Eğer balayınızı egzotik bir yerde geçirmek istiyorsanız Sri Lanka’nın uçsuz bucaksız ormanlarında mutluluğu ve huzuru bulabilirsiniz. Bu alternatif tatil rotasında sevgilinizle veya macera seven arkadaşlarınızla da unutulmayacak bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Okyanus kenarında ya da ormanın içindeki otellerden birini seçip doğanın tadını çıkarabilirsiniz.


Machu Picchu, Peru

Güney Amerika’nın gizemli ülkelerinden Peru, bir tatilden çok daha ötesini sunuyor. İnka antik kenti Machu Picchu’yu gezerek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Peru’nun ünlü şamanlarına giderek ruhunuzu arındırabilirsiniz. Peru seyahat deneyimi konusunda detaylı bilgi için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Hayman Adası, Avustralya

Dünyanın en büyük deniz yaşam zenginliğine sahip Büyük Bariyer Resifi’nde bulunan Hayman Adası’nda oldukça hareketli bir tatil geçirebilirsiniz. Uzmanlar eşliğinde dalış yapabilir, katamaran ile gezerek resiflere has Dünya’nın en büyük canlı çeşitliliğine yerinde şahit olabilirsiniz.

Buenos Aires, Arjantin


Avrupa’yı andıran yapısı ve sıcacık Latin rüzgarlarıyla Buenos Aires mükemmel bir tatil alternatifi. Bu güzel şehirde hem tangoya ve eğlenceye doyabilir, hem de Avrupa şehirlerine kıyasla daha uygun fiyatlar bulabilirsiniz.

Uygun fiyata yurt dışı gezileri


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.