Estetik mucizesi: Mineral dolgu ile doğal lifting etkisi

Dermatolog Dr. Yelda Bice, doğallığı koruyan estetik uygulamalar hakkında açıklamalarda bulundu. Bice, yeni güzellik anlayışında her şeyin doğallık üzerine olduğunu söyledi.

Estetik mucizesi: Mineral dolgu ile doğal lifting etkisi
Estetik mucizesi: Mineral dolgu ile doğal lifting etkisi

“Estetik ve güzelliğin tanımı ile bu konudaki yaklaşımlar her toplumda ve dönemde farklılık gösterebilmektedir” ifadelerini kullanan Dr. Bice “Biliyoruz ki ırksal, genetik faktörler kadar, toplumun coğrafi ve kültürel etkileşimleri de bu noktada güzellik ve estetik kavramına yön verebilmektedir. Aslında son dönemlerde estetik anlayışın gelişmesine ve değişimine biz hekimlerin de katkısı bulunmaktadır.

Estetik ve kozmetik tedavileri planlayıp yaparken aslında teorik tıbbi bilgilere gereksinim kadar; esinlendiğimiz estetik oranlar, doğal olanı koruma ve tekrar ortaya çıkarma noktasında devreye girmektedir. Doğal yaş alma sürecinde yaptığımız estetik ve kozmetik uygulamalarda artık tercihimiz, görsel geri dönüşler kadar daha kalıcı ve dokuyu yapılandırmaya da yönelik işlemler yönündedir. Bu açıdan baktığımızda mineral dolgu; tercih edilen uygulamalar sıralamasında öncelikli işlemler arasında yer almaktadır” dedi.


Yer çekimine karşı koymada Mineral dolgu ile doğal lifting etkisi

Mineral dolgular hakkında bilgi veren Dr. Yelda Bice; “Vücudun tüm yüzeyini kaplayan cildimizin zamanla eğilimi, tüm organ sistemimizde olduğu gibi yapıtaşlarının kaybı ve kendini yenileme gücünü azaltma yönündedir. Bu da ne yazık ki yer çekiminin de etkisi ile daha belirginleşen ve görselde kişiyi rahatsız edebilecek düzeyde düşme ve sarkmalara neden olabilmektedir.


İşte bu noktada mineral dolgu; volüm etkisi yanında doğal lifting etkisi yapan, cildin yapıtaşlarını yani kollajen, elastin ve hyaluronik asiti uyararak cildin kalitesini artırarak sıkılaşma ve toparlanma sürecini de başlatan dolgulardır. Mineral dolgu, içeriği hyaluronik asit dolgulardan farklı olarak, kalsiyum hidroksiapatitten oluşmaktadır. Bu da yüzün aşağı düşen dinamiğinin doğal süreçte başlangıçtaki volüm, yani dolum etkisi yanı sıra, yavaş yavaş doku altının da uyarılarak organize olmasını ve yeni yapıtaşlarının oluşmasını sağlamaktadır” ifadelerini kullandı.

Parlak ve yenilenmiş bir cilt…

Yapılan uygulama sonrası ciltte canlılık ve yenilenme etkileri gözleniyor. Ayrıca bu dolgular; hyaluronik asit dolgulara göre, uygulandığı bölgede daha uzun süre kalabiliyor. Etkinin uzun vadede oturması ve yeni kollagen üretiminin uyarılması ile de cilt yüzeyindeki canlanma, yenilenme etkisi doğal yenilenme sürecinde ön plana çıkıyor.

Mineral dolgu uygulamalarını kimler yaptırabilir?


Bahsettiğimiz gibi doğal yaş alma sürecinde mineral dolguları, volüm ve yapılanma noktasında destek verilmesi gereken her yaş grubunda olduğu kadar, vücutla uyumu nedeni ile hatta immun yetmezlik virüsü olan hastalarda bile, yumuşak dokuda volüm etkisi ve cilt yenilenme süreci için rahatlıkla tercih edip kullanabilmekteyiz.

Estetik operasyon yaptırmak isteyenler dikkat!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.