24 Haziran AK Parti milletvekili adayları tam liste

AK Parti’nin, 24 Haziran seçimleri için hazırlanan milletvekili adayları listesi YSK’ya sunuldu. AK Parti’nin en genç milletvekili adayı Kocaeli 11. sıradan aday gösterilen 18 yaşındaki Elif Nur Bayram oldu.

24 Haziran AK Parti milletvekili adayları tam liste
24 Haziran AK Parti milletvekili adayları tam liste

AK Parti milletvekili adayları listesinde 26. dönemden 167 milletvekili adayı tekrar yer buldu. Toplam engelli milletvekili aday sayısı ise 8 oldu. Milletvekili adaylarının 466’sı da evli. Şehit Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir aday gösterilmedi.

AK Parti’nin YSK’ya sunduğu listede adayların 126’sını kadınlar oluşturdu. Milletvekili adaylarının yaş ortalaması 44 olurken, 25 yaşın altında 57 adaya listelerde yer verildi.

Listelerde 26. dönemden 167 milletvekili adayı tekrar yer buldu. Toplam engelli milletvekili aday sayısı ise 8 oldu. Milletvekili adaylarının 466 da evli.

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir 1. Bölge 1. sıradan aday oldu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İstanbul 1. Bölge 1. sıradan aday gösterildi.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal Kahramanmaraş 1. sıradan aday.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Erzurum’dan aday.

Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Rize’den aday.

Eski Bakan Taner Yıldız aday isimler arasında.

Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba Şanlıurfa milletvekili adayı olarak gösterildi.

Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar Elazığ’dan aday.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Ankara 2. bölge 1. sıradan aday gösterildi.

İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu listede yok.

Bekir Bozdağ Yozgat 1. sıradan aday gösterildi.

Bülent Arınç’ın oğlu Ahmet Mücahit Arınç İstanbul 3. bölge 11. sıradan aday gösterildi.

LİSTEDE OLMAYAN KABİNE ÜYELERİ

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AB Bakanı Ömer Çelik, Sanayi Bakanı Faruk Özlü, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi AK Parti listelerinde yer almadı. Şehit Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir, Şamil Tayyar ve İbrahim Tatlıses listelerde yer almadı.

24 Haziran AK Parti milletvekili adayları tam liste

İSTANBUL 1. BÖLGE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

BERAT ALBAYRAK
NURETTİN CANİKLİ
MUSTAFA ATAŞ
EROL KAYA
VEDAT DEMİRÖZ
RAVZA KAVAKCI KAN
OSMAN BOYRAZ
İSMET UÇMA
MİHRİMAH BELMA SATIR
AHMET BERAT ÇONKAR
HULUSİ ŞENTÜRK
MÜŞERREF PERVİN TUBA DURGUT
EYÜP ÖZSOY
SERKAN BAYRAM
FATİH SÜLEYMAN DENİZOLGUN
ŞEYMA DÖĞÜCÜ
AZMİ EKİNCİ
HURŞİT YILDIRIM
ALİ SEVİNÇ
TUĞBA ERCAN
SABRİ BALAMAN
ESMA ERSİN
MUSTAFA MİCAN
AHMET ÖZDİNÇ
İBRAHİM İLCİ
SEMANUR KOÇAL
RAMAZAN ÖZKÜRKÇÜ
FİDAN ERDOĞAN AVŞAR
FEYZULLAH TUNA
FUAT KİNSİZ
AHMET AYHAN KAYAOĞLU
SİNEM DEMİR
MUHAMMET ALİ KUMRU
LEVENT COŞKUN ERKEKOĞLU
OKTAY TAN

ADANA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

JÜLİDE SARIEROĞLU
TAMER DAĞLI
MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ
AHMET ZENBİLCİ
ABDULLAH DOĞRU
SEVİL CAN
MUHAMMED AKSOY
SAMİR ALTUNKAYNAK
RAMAZAN ÇIRAK
EROL KAHRAMAN
REŞAN ARLIER
NECİP FAZIL CENGİL
MEHMET GAZİOĞLU
MUHAMMED ZEKİ AÇ
ZEKERİYE YILDIZOĞLU

ADIYAMAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

AHMET AYDIN
İBRAHİM HALİL FIRAT
MUHAMMED FATİH TOPRAK
YAKUP TAŞ
ABDULAZİZ ASLAN

AFYONKARAHİSAR AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

VEYSEL EROĞLU
ALİ ÖZKAYA
İBRAHİM YURDUNUSEVEN
RASİME KIPIRTI FEDAKAR
MEHMET ZEYBEK
İBRAHİM ÜNLÜER

AĞRI AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

EKREM ÇELEBİ
ABBAS AYDIN
DİLAN ÖZMEN ÖZGÜN
ERHAN TENEKECİ

AKSARAY AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

İLKNUR İNCEÖZ
CENGİZ AYDOĞDU
MUSTAFA SERDENGEÇTİ
MUHAMMED AKTAŞ

AMASYA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MUSTAFA LEVENT KARAHOCAGİL
HASAN ÇİLEZ
ABDULKERİM BUĞRA ŞİMŞEK

ANKARA 1. BÖLGE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ
FATİH ŞAHİN
YALÇIN AKDOĞAN
ALİ İHSAN ARSLAN
MURAT YILDIRIM
FATMA ÖNCÜ
FAHRİ USTA
GÖKÇER DOĞAN
FEVZİ AYDIN
BÜŞRA SOYLU
MUAMMER CEMALOĞLU
ELİF RABİA TOPTANCI
ADİL CAN YILDIRIM

ANKARA 2. BÖLGE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MUSTAFA DESTİCİ
LÜTFİYE SELVA ÇAM
EMRULLAH İŞLER
ORHAN YEGİN
ARİFE POLAT DÜZGÜN
ZEYNEP YILDIZ
AHMET FETHAN BAYKOÇ
ENES ŞİŞMAN
MÜZEHHER BELMA ERDOĞAN
İBRAHİM ENES DURUAY
ONUR ALP BAŞAYAR

ANKARA 3. BÖLGE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MEHMET NACİ BOSTANCI
ASUMAN ERDOĞAN
NEVZAT CEYLAN
BARIŞ AYDIN
HACI TURAN
MERYEM GÖKA
TUNA KOÇ
KURTCAN ÇELEBİ
SERHAT BAYAR
DİLARA TABAK
MEHMET GÜNDOĞDU
MÜCAHİT EFE

ANTALYA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU
MUSTAFA KÖSE
SENA NUR ÇELİK
İBRAHİM AYDIN
ATAY USLU
KEMAL ÇELİK
GÜLÇİN ÖZBOZ
SEYİT EMRE GÖYÜK
ERCAN MEKTEPLİOĞLU
MUSTAFA ERKAN
HASAN HÜSEYİN CENGİZ
ESMA BALABAN KARACAN
HASAN DEMİR
ÖMER AKBAŞ
CANBEY ÇETİN
HASAN KEREM ÜNSAL

ARDAHAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ORHAN ATALAY
HALİL İBRAHİM DURSUNOĞLU

ARTVİN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ERTUNÇ ERKAN BALTA
MUZAFFER ÇORBACI

AYDIN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MUSTAFA SAVAŞ
BEKİR KUVVET ERİM
METİN YAVUZ
RIZA POSACI
ERSİN ESENLİK
AHMET TARIK SARI
SEDA KANAT
YASEMİ SARIÇİÇEK

BALIKESİR AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ADİL ÇELİK
BELGİN UYGUR
YAVUZ SUBAŞI
MUSTAFA CANBEY
PAKİZE MUTLU AYDEMİR
ÖMER ALAN
OSMAN BILDIR
ZEYNEP DENİZ
ENCAN AYDOĞDU

BARTIN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

YILMAZ TUNÇ
YAŞAR ARSLAN

BATMAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ZİVER ÖZDEMİR
MURAT GÜNEŞTEKİN
MEHMET ŞAT
MURAT ÇİÇEK
AYLA IŞIK

BAYBURT AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

FETANİ BATTAL

BİLECİK AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

SELİM YAĞCI
HALİL ELDEMİR

BİNGÖL AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

CEVDET YILMAZ
FEYZİ BERDİBEK
ZEKİ KORKUTATA

BİTLİS AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

CEMAL TAŞAR
VAHİT KİLER
FEVZİ TAŞDEMİR

BOLU AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ARZU AYDIN
FEHMİ KÜPÇÜ
METİN VURAL

BURDUR AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

BAYRAM ÖZÇELİK
YASİN UĞUR
EMİNE AKTAŞ

BURSA 1. BÖLGE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

HAKAN ÇAVUŞOĞLU
MUSTAFA ESGİN
REFİK ÖZEN
EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ
AHMET KILIÇ
GÜLTEN KAPICIOĞLU
SADETTİN CANGÜL
ARİF ÇELENK
MUHAMMED ERDOĞAN
ARİF BEKİR DANGAÇ

BURSA 2. BÖLGE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

EFKAN ALA
OSMAN MESTEN
VİLDAN YILMAZ GÜREL
ZAFER IŞIK
MUHAMMET MÜFİT AYDIN
ATİLLA ÖDÜNÇ
AHMET YELİS
SELDA MERİÇ
BURCU YARAN
İSMAİL ÖZKAN

ÇANAKKALE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

BÜLENT TURAN
JÜLİDE İSKENDEROĞLU
FURKAN SEZER
FIRAT AKGÜN

ÇANKIRI AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU
SALİM ÇİVİTCİOĞLU

ÇORUM AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

AHMET SAMİ CEYLAN
OĞUZHAN KAYA
EROL KAVUNCU
SERAP YILDIRIM

DENİZLİ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

CAHİT ÖZKAN
ŞAHİN TİN
AHMET YILDIZ
NİLGÜN ÖK
HASAN OYMAK
MUSTAFA SEMERCİ
DİLEK ÇEVİK
ADEM KAYAR

DİYARBAKIR AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MEHMET MEHDİ EKER
EBUBEKİR BAL
OYA ERONAT
MEHMET EMİN YILMAZ
ERDAL ATİK
ÇİĞDEM AKYIL AKAYLAR
REMZİ ÇAYIR
FEHMİ KARDEŞOĞLU
MUHAMMED AHMET MAHSUM MELİKOĞLU
EMRE YAZICIOĞLU
NEZİHE KENT
MUSTAFA GÜLEKEN

DÜZCE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

FAHRİ ÇAKIR
AYŞE KEŞİR
NUMAN ÇABUK

EDİRNE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

FATMA AKSAL
İLYAS AKMEŞE
ERDEM GÜYÜMGÜLER
BURAK CAMBAZ

ELAZIĞ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

METİN BULUT
SERMİN BALIK
ZÜLFÜ TOLGA AĞAR
ZÜLFÜ DEMİRBAĞ
ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI

ERZİNCAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

SÜLEYMAN KARAMAN
BURHAN ÇAKIR

ERZURUM AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

RECEP AKDAĞ
ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU
SELAMİ ALTINOK
İBRAHİM AYDEMİR
ZAFER TARİKDAROĞLU
FAZİLET DAĞCI ÇIĞLIK

ESKİŞEHİR AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

NABİ AVCI
HARUN KARACAN
EMİNE NUR GÜNAY
MUSTAFA DÜNDAR ÜNLÜ
AHMET NAMIK AKDOĞAN
NURETTİN KABA
SERHAT TUNÇ

GAZİANTEP AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ABDULHAMİT GÜL
AHMET UZER
MEHMET ERDOĞAN
ABDULLAH NEJAT KOÇER
DERYA BAKBAK
ALİ ŞAHİN
MÜSLÜM YÜKSEL
MEHMET SAİT KİRAZOĞLU
YAŞAR ATILGAN
SERPİL KAVRAK
İHSAN KAYA
HATİCE MERVE TATAR
MUHAMMED MELAZ AKTOĞ
MAHMUT BURAK KIZILELMA

GİRESUN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

CEMAL ÖZTÜRK
KADİR AYDIN
SABRİ ÖZTÜRK
SERDAR DEMİRKAN

GÜMÜŞHANE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

HACI OSMAN AKGÜL
CİHAN PEKTAŞ

HAKKARİ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

HUSRET DİNÇ
ABDULMECİT TARHAN
NURETTİN FIRAT

HATAY AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

HACI BAYRAM TÜRKOĞLU
HÜSEYİN YAYMAN
ABDULKADİR ÖZEL
HÜSEYİN ŞANVERDİ
SABAHAT ÖZGÜRSOY ÇELİK
ABDÜLKERİM GÜVEN
KUDRET ARTAN
MEHMET FETTAH ÇİFTÇİ
CEMİLE TUNA
ECRİN NAZLI İNAN
OSMAN UZAN

IĞDIR AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

AHMET TUTULMAZ
HASAN GÜNEŞ

ISPARTA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

SÜREYYA SADİ BİLGİÇ
RECEP ÖZEL
MEHMET UĞUR GÖKGÖZ
AYŞE NUR AKBAY

İSTANBUL 2. BÖLGE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

SÜLEYMAN SOYLU
FATMA BETÜL SAYAN KAYA
VOLKAN BOZKIR
ABDULLAH GÜLER
HASAN TURAN
SERAP YAŞAR
AZİZ BABUŞCU
ŞİRİN ÜNAL
CANAN KALSIN
AHMET HAMDİ ÇAMLI
MARKAR ESEYAN
MUSTAFA DEMİR
İFFET POLAT
İBRAHİM YASİN KIRICI
SALİH ÇAKIR
AYŞE BÖHÜRLER
SUNA TARHAN
AHMET HAMDİ GÖRK
HACI MEHMET BAYKURT
MUSTAFA ARABUL
BEYZA SINDIRAÇ
SERKAN HASER
AHMET YILDIZ
EMİNE ÇAKIR
HAMZA KULAKSIZ
SEVDE SENA DAĞLI
ENES KAŞKAŞ
HALİL POYRAZ

İSTANBUL 3. BÖLGE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

NUMAN KURTULMUŞ
MEHMET MUŞ
AKİF ÇAĞATAY KILIÇ
MEHMET DOĞAN KUBAT
TÜLAY KAYNARCA
HALİS DALKILIÇ
EMİNE SARE AYDIN YILMAZ
NEVZAT ŞATIROĞLU
ZAFER SIRAKAYA
RÜMEYSA KADAK
AHMET MÜCAHİT ARINÇ
MUSTAFA YENEROĞLU
ERKAN KANDEMİR
ŞAMİL AYRIM
ALEV DEDEGİL
YILDIZ SEFERİNOĞLU
ZÜLFİYE FÜSUN KÜMET
MÜRTEZA ZENGİN
AYHAN OĞAN
HAŞİM TAŞKIRAN
RUKEN KİLERCİ
RASİM ERDOĞMUŞ
HATİCE BOZDAĞ
MEHMET UMUR
OYA EREN
BÜLENT DURGUN
ZEHRA ERCAN
ALİ ÇEZİK
HASENE ÇAPAR
SEDAT SAYIMOĞLU
CAHİT KESKİN
SİNAN KARŞIYAKA
HAYRİYE KUZU
MEHMET EMİN AŞIKKUTLU
MÜNİR EREN

İZMİR 1. BÖLGE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

BİNALİ YILDIRIM
MAHMUT ATİLLA KAYA
CEYDA BÖLÜNMEZ ÇANKIRI
CEMAL BEKLE
BİLAL DOĞAN
EMRE CEMİL AYVALI
TEMEL YILDIRIM
AHMET GÜRHAN
GÖZDE KESKİN
FATİH REHA YAVUZER KAM
KORAY BATTAL
MUHABBET GÜNERİ
AHMET UĞUR BARAN
HALİL CÜNEYT AÇIL

İZMİR 2. BÖLGE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

HAMZA DAĞ
FEHMİ ALPAY ÖZALAN
NECİP NASIR
YAŞAR KIRKPINAR
MELEK EROĞLU
NECİP FAZIL KURT
ADİL YÜKSEL
ERDEM ÖKSÜZ
GERÇEK TEKİN
MUSA ÇEVİK
SALİHA BOZKURT
AHMET NUMAN ARICI
FATMA NUR GÜNDÜZPOLAT
ENDER DOĞAN

KAHRAMANMARAŞ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MAHİR ÜNAL
AHMET ÖZDEMİR
CELALETTİN GÜVENÇ
İMRAN KILIÇ
MEHMET CİHAT SEZAL
HABİBE ÖÇAL
TÜRK İSLAM KARAKOÇ
MEHMET İLKER ÇİTİL

KARABÜK AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

CUMHUR ÜNAL
NİYAZİ GÜNEŞ
TUĞBA YEĞİN

KARAMAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

RECEP ŞEKER
SELMAN OĞUZHAN ESER
HÜSEYİN MUTLU

KARS AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

AHMET ARSLAN
YUNUS KILIÇ
ABDULFETAH ÇETİNKAYA

KASTAMONU AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

HAKKI KÖYLÜ
METİN ÇELİK
MURAT DEMİR

KAYSERİ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MEHMET ÖZHASEKİ
MUSTAFA ELİTAŞ
TANER YILDIZ
İSMAİL EMRAH KARAYEL
İSMAİL TAMER
HÜLYA NERGİS
SAMİ DEDEOĞLU
ALİ SARAÇOĞLU
TUĞBA YÖRÜK ÖZTÜRK
ALİ EKŞİ

KIRIKKALE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

RAMAZAN CAN
BAYRAM SALİM BOZDEMİR
MUSTAFA ARSLAN

KIRKLARELİ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

SELAHATTİN MİNSOLMAZ
VOLKAN GÖÇ
KADRİYE TOKAT

KIRŞEHİR AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MUSTAFA KENDİRLİ
NECMETTİN ERKAN

KİLİS AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MUSTAFA HİLMİ DÜLGER
AHMET SALİH DAL

KOCAELİ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

FİKRİ IŞIK ÖĞRETMEN
İLYAS ŞEKER
RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU
MEHMET AKİF YILMAZ
SAMİ ÇAKIR
CEMİL YAMAN
EMİNE ZEYBEK
HAKAN HÖBEK
UFUK EKİNCİ
OSMAN TÜFEKÇİ
ELİFNUR BAYRAM
ENVER ZENGİN
HAYRETTİN DENİZ

KONYA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

AHMET SORGUN
TAHİR AKYÜREK
ORHAN ERDEM
LEYLA ŞAHİN USTA
ZİYA ALTUNYALDIZ
HACI AHMET ÖZDEMİR
GÜLAY SAMANCI
ABDULLAH AĞRALI
SELMAN ÖZBOYACI
HALİL ETYEMEZ
ALİ SÜRÜCÜ
MEHMET AKİF YILMAZ
ZERRİN ÖZEL
OSMAN SEÇGİN
MUHAMMED ZEREN

KÜTAHYA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

AHMET TAN
İSHAK GAZEL
CEYDA ÇETİN ERENLER
MUSTAFA ÖZBEY
MEHMET KAYMAZ

MALATYA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

BÜLENT TÜFENKCİ
ÖZNUR ÇALIK
AHMET ÇAKIR
HAKAN KAHTALI
SELAHATTİN BARIŞ PALANDÖKEN
VAHİT ATALAN

MANİSA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MURAT BAYBATUR
UĞUR AYDEMİR
İSMAİL BİLEN
SEMRA KAPLAN KIVIRCIK
MEHMET ALİ ÖZKAN
GÜZİDE İÇEN KASAP
OZAN ERDEM
MEHMET SENCER TÜRKMEN
SAMED ZENGİNOĞLU
SERKAN EREN

MARDİN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ŞEHMUZ DİNÇER
CENGİZ DEMİRKAYA
VEYSİ ŞAHİN
AHMET MUNİP YILDIZOĞLU
İBRAHİM KÖSEN
AHMET KAYA

MERSİN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

LÜTFİ ELVAN
ALİ CUMHUR TAŞKIN
ZEYNEP GÜL YILMAZ
HACI ÖZKAN
BİLAL ÖZKAN
ALİ KESER
ZEYNEP ŞEMSİ AYSALAR
ORHAN KEMAL YÜKSEL

MUĞLA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MEHMET YAVUZ DEMİR
YELDA EROL GÖKCAN
MUHİTTİN KAYABAŞ
HÜSEYİN ZAFER ALKAYA
EYLEM TAN
KADİR DAĞLI AVUKAT
ARİF SERT

MUŞ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MEHMET EMİN ŞİMŞEK
ABDULSELAM ER
ABDULMECİT CANTEPE
FİGEN ERGÜL

NEVŞEHİR AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MUSTAFA AÇIKGÖZ
YÜCEL MENEKŞE
EMRE ÇALIŞKAN

NİĞDE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

YAVUZ ERGUN
SELİM GÜLTEKİN
SEDAT ÇAĞLAR

ORDU AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ŞENEL YEDİYILDIZ
ERGÜN TAŞCI
METİN GÜNDOĞDU
HAMİDE AYDEMİR DEMİR
SAİT İNAN
YAVUZ SELİM KIRAN

OSMANİYE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MÜCAHİT DURMUŞOĞLU
İSMAİL KAYA
ASENA ALACA
YUSUF MİNGAN

RİZE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

HAYATİ YAZICI
OSMAN AŞKIN BAK
MUHAMMED AVCI

SAKARYA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ALİ İHSAN YAVUZ
RECEP UNCUOĞLU
KENAN SOFUOĞLU
ÇİĞDEM ERDOĞAN ATABEK
ALİ İNCİ
EKREM YÜCE
LÜTFİ BAYRAKTAR

SAMSUN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

AHMET DEMİRCAN
YUSUF ZİYA YILMAZ
ÇİĞDEM KARAASLAN
FUAT KÖKTAŞ
ORHAN KIRCALI
BEKİR KELEŞ
ELİF COŞKUN BİLGİN
CANER GÖKTEPE
MUHAMMET YASİR OKUDAN

SİİRT AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

OSMAN ÖREN
SADETTİN SABAZ
LOKMAN ÖZCAN

SİNOP AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

NAZIM MAVİŞ
AYHAN ERGÜN

SİVAS AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

İSMET YILMAZ
MEHMET HABİB SOLUK
SEMİHA EKİNCİ
RÜSTEM YÜCE
YAŞAR SAYAN

ŞANLIURFA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

AHMET EŞREF FAKIBABA
MEHMET KASIM GÜLPINAR
HALİL ÖZCAN
ZEMZEM GÜLENDER AÇANAL
MEHMET ALİ CEVHERİ
İBRAHİM HALİL YILDIZ
HALİL ÖZŞAVLI
AHMET AKAY
MEHMET FATİH AKSOY
GÜLER KAMA İZOL
İBRAHİM TORU
SEDAT ERTÜRK
İSMAİL TOSUN
İBRAHİM AYHAN

ŞIRNAK AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

RİZGİN BİRLİK
HATİCE ATAN
MEHMET EMİN DİNDAR
MAHMUT ÖKTEN

TEKİRDAĞ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MUSTAFA ŞENTOP
MUSTAFA YEL
ÇİĞDEM KONCAGÜL
MESTAN ÖZCAN
KERİM ATALAY
ABDULLAH ÖĞE
CEM KARACA

TOKAT AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

YUSUF BEYAZIT
MUSTAFA ARSLAN
ÖZLEM ZENGİN
FATİH AKGÜN
ADEM DİZER

TRABZON AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MUHAMMET BALTA
ADNAN GÜNNAR
BAHAR AYVAZOĞLU
SALİH CORA
VEHBİ KOÇ
SELÇUK ÇEBİ

TUNCELİ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

HAKAN ÖZER
NAZİF YILDIRIM

UŞAK AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MEHMET ALTAY
İSMAİL GÜNEŞ
MERT ŞİŞMAN

VAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

OSMAN NURİ GÜLAÇAR
İRFAN KARTAL
ABDULAHAT ARVAS
EBUBEKİR KAÇMAZ
GÜLŞEN ORHAN
YILMAZ KILIÇ
BİLAL EMRE YÖRÜK
MALİK ÖZBEY

YALOVA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

AHMET BÜYÜKGÜMÜŞ
MELİHA AKYOL
HASAN ÖZÇELİK

YOZGAT AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

BEKİR BOZDAĞ
YUSUF BAŞER
SİBEL YILDIRIM
İSKENDER MİNAR

ZONGULDAK AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

POLAT TÜRKMEN
AHMET ÇOLAKOĞLU
HAMDİ UÇAR
ZÜLEYHA ARIMAN
BURHAN ONUK

SONAR seçim anketi sonuçları