Alfa kadınlarının 7 ortak özelliği

Alfa ne kadını demek? Siz de bir alfa kadını mısınız? Alfa kadınların ortak özellikleri neler? Hangileri size uyuyor?

Alfa kadını alfa kadınları ortak özellikleri

Grup içinde öz güvenleri ve lider özellikleri ile dikkat çeken alfa kadınları, kendilerini başarıya odaklamış kadınlardır. Peki siz de alfa kadını özelliklerini taşıyor musunuz? İşte alfa kadınların 7 ortak özelliği…

Alfa kadınları kimlerdir?

Alfa kadınlar kimin ne dediğine bakmadan yollarında ilerleyen ve her zaman başarılı olmayı kendilerine amaç edinmiş kadınlardır. Bu kadınlar hemcinsleri tarafından örnek alınır ve bir şekilde ilgi odağı olmayı başarırlar.


Alfa ne demek?

Alfa demek grup içinde lider, lider kişi, birinci olan demektir. Alfa unvanını Yunan alfabesinin ilk harfinden almaktadır.

ALFA Kadınını nasıl tanırsınız? Hata yapmak onları korkutmaz aksine hata yaparak yeni şeyler öğreneceklerinin farkındadırlar.

Erkekler onlara taparlar; kadınlar ise onlara görünmek için can atarlar. Etraflarında olan her canlı onların etkisi altına girer. Onlar ALFA kadınları; dominant karakterler ev, iş, çevre fark etmeksizin hemen hemen her konuda başarılıdırlar!..

Alfa kadınları ortak özelikleri neler?

1- Alfa kadını sürekli olarak kendini geliştirme çabası içindedir. Dinamik bir yaşam tarzına sahiptir. Monoton bir hayat tarzını benimsemezler.

2- Alfa kadını, kendi hayat mücadelesini verir ve her zaman ayakları yere basar. Çevresinden bağımsızdır! Varlığını asla bir başkasına borçlu olmaz.

3- Her zaman olaylara pozitif bakar. Olumsuz durumlarla karşılaştığında oturup sızlanmak yerine sorunu kısa sürede çözmeye çalışır ve olumsuzlukların üstesinden gelir.

4- Kendilere son derece güvenen alfa kadınları eleştiriye açıktır. Eleştirildiğinde bunu sorun etmez kendinde bulunduğuna inandığı eksikleri gidermeye çalışır.

5- Asla pes etmeyi bilmeyen alfa kadınları, düştüğü yerden kalkmasını bilir. Mücadeleden kaçınmaz ve her işin üstesinden gelirler.

6- Bu tarz kadınlar asla boşuna yaşamazlar; her zaman bir uğraşıları ve amaçları vardır.


7- Hata yapmak onları korkutmaz. Aksine hata yaparak yeni şeyler öğreneceklerinin farkındadırlar.

Delicesine seven kadınlara kurtuluş önerileri