Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerine namaz anketi

Antalya’nın Kepez ilçesinde bir Anadolu Lisesinde ve Şanlıurfa Fen Lisesinde öğrencilere namaz anketi yapıldı. Öğrencilere, “günde kaç vakit namaz kılabiliyorsun” diye soruldu.

Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerine namaz anketi

Antalya’da Metin Çiviler Anadolu Lisesi’nde öğrencilere zorunlu olarak iki saat süren “En büyük şükür namaz” başlıklı bir seminer verildi. İnsanın gayesinin ibadet etmek olduğunu savunulduğu seminerden sonra öğrencilere dağıtılan namaz anketi ile “Günde kaç vakit namaz kılıyorsunuz” diye soruldu. Geçen hafta da benzer bir anket Şanlıurfa Fen Lisesi’nde öğrencilere yapılmıştı.

Geçen hafta Şanlıurfa Fen Lisesi’nde namaz semineri ve namaz anketi sonrasında, şimdi de Antalya’nın Kepez ilçesindeki bir Anadolu lisesinde öğrenciler namaz anketi ile dini sorulara tabi tutuldu.


Antalya’daki Metin Çiviler Anadolu Lisesi’nde öğrencilere yönelik “En büyük şükür namaz” başlıklı bir seminer düzenlendi.

Katılımın zorunlu kılındığı ve içeriği hakkında hiçbir bilgi verilmeden öğrencilerin konferans salonuna indirildiği seminerde, iki saat boyunca “İnsanın gayesi ibadettir”, “Namazımızı kılalım, çok mu vaktimizi alıyor sanki”, “Bizim vazifemiz Allah’a kul olmaktır” şeklinde bir takım telkinlerde bulunuldu.

Namaz anketi

Öğrencilere yönelik namaz propagandası kameralara şöyle yansıdı:


Öğrencilere namaz propagandasının yapıldığı seminerin ardından çıkışta bir form dağıtıldı.

Formda, “Günde kaç vakit namaz kılıyorsunuz”, “Namaz kılmanıza aracı olan kimdir”, “Ne olsaydı insanlar namaz kılardı” gibi sorular yöneltildi.

İşte o namaz anketi:

anadolu fen lise öğrencilerine namaz anketi

anadolu fen lise öğrencilerine namaz anketi

Ortaokulda namaz eğitimi

Antalya Muratpaşa’daki Barbaros Ortaokulu’nda da ders saatleri içerisinde okula gelen müftülük görevlileri öğrencilere namaz eğitimi verdi.

Barbaros Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencileri ders saati içerisinde toplantı salonuna alındılar. Müftülükten geldikleri söylenen türbanlı bir kadın tarafından öğrencilere “ibadet” ve “namaz” konulu eğitim verildi.

Veliler: Rahatsız edici


Bir öğrenci velisi, “Ders saatleri içinde gerçekleşen bu duruma müdahale edemedik. Velilere ve öğrencilere sorulmadan müfredat dışı böyle bir eğitim verilmesi rahatsız edici. Seminer sonrasında sempati yaratmak için çocuklara şeker dağıtılmış. Barbaros Ortaokulu Antalya’nın en eski, aydınlanmacı kimliği belirgin olan bir okuludur. Bu okul iki yıl kadar önce iki adet imam hatip sınıfı açılması girişimi ile gündem olmuş, Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi tarafından mahalle halkından imza toplanarak imam hatip sınıfına itiraz edilmişti” dedi. (Sol Haber)

Video haber: Sıbyan Mektepleri’ne giden çocukların korkunç dünyası