Meral Akşener’in evinin karşısına ‘Her an her şey olabilir’ yazdılar

Cumhurbaşkanı adayı ve İyi Parti lideri Meral Akşener’in Üsküdar’daki evinin karşısındaki duvara “Her An Her şey Olabilir” yazısını yazan 2 kişi gözaltına alındı.

Meral Akşener evinin karşısına Her an her şey olabilir yazdılar

Şüphelilerden Burak G., ‘Çukur’ dizisinin repliğini duvara yazdıklarını, tehdit amacı gütmediklerini, duvarın karşısındaki Akşener’in evini de bilmediklerini öne sürdü.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yazının yazılmasının ardından güvenlik kamera görüntüleri inceledi. Yapılan incelemede 2 kişinin spreyle yazıyı yazdıkları belirlendi.

Kamera görüntülerinden yazıyı yazanların Burak G. (23) ve 14 yaşındaki E.T olduğu tespit edildi. Ekipler 2 kişiyi gözaltına aldı. Burak G., Emniyet’teki sorgusunda ‘Çukur’ dizisinin repliklerini duvara yazdıklarını, herhangi bir tehdit amacı gütmediklerini öne sürdü.


Burak G., Meral Akşener’in yazı yazdıkları duvarın karşısında evi olup olmadığını da bilmediklerini iddia etti. Burak G. ve E.T.’nin “Nitelikli Tehdit” suçlamasıyla emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Öte yandan, Kartal Adliyesi’nde Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili bir polisin imza atanlarla tartışma yaşadığı iddiaları ile ilgili inceleme başlatıldığı bildirildi.

Lütfü Türkkan Twitter’dan yazdı

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan, konuyu Twitter’dan gündeme getirerek; “Sayın @meral_aksener’in evinde helikopter indirecek pist olmayınca, karşı duvarına yazı yazmışlar. Korkmuyoruz..! Siz korkun..!” ifadesini kullandı.

Akşener için verilen imza sayısı kaç oldu?

100 bin imzalı Cumhurbaşkanı adayları için dün başlayan süreç Yüksek Seçim Kurulu binalarında devam ediyor.

Sürecin başlamasından 4 saat sonra 100 bin imzaya ulaşan Meral Akşener’e destek çığ gibi büyüyor.

İYİ Partili yetkililer imza verilme sürecinin devam edeceğini bildirirken, YSK önünde uzun kuyruklar oluştu.


İlk gün 128 bin imzaya ulaştı

Oylamanın birinci gününü 128 bin imzayla kapatan Akşener’e verilen imza sayısın her geçen dakika arttığı öğrenildi.

2. Gün verilen imza sayısı:

10.30 130 bin

11.00 134 bin

12:00 141 bin

1.Gün verilen imza sayısı:

11.00 15 bin

12.30 58 bin

14.00 101 bin


17.30 128 bin

Muharrem İnce’den 1. Meclis önünde seferberlik çağrısı (Video)