Muhalefet ittifak konusunda anlaştı: CHP, İyi Parti, SP, DP

SON DAKİKA: Dört parti ittifak konusunda anlaştı. Bu partiler: Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İyi Parti, Saadet Partisi (SP) ve Demokrat Parti (DP).

Muhalefet ittifak konusunda anlaştı: CHP, İyi Parti, SP, DP saadet partisi demokrat parti

Mecliste 301 çoğunluğunu elde etmek yani, meclis çoğunluğunu sağlamak amacıyla muhalefetteki dört siyasi parti ittifak için anlaştı.

Muhalefet cephesinde bir süredir milletvekilliği seçimi ittifakı için formüller tartışılıyordu. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti’den oluşan 4 partili muhalefet ittifakı konusunda protokol imzalandığı belirtildi. Son görüşmelerin ardından, ittifakın Perşembe günü açıklanması bekleniyor.


CHP’nin ayrıca, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş ile Abdüllatif Şener’i milletvekili listelerinden aday göstermesi planlanıyor.

Gelen son dakika açıklamasına göre, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti yalnızca milletvekilliği seçimleri için oy pusulasında muhalefet ittifakı yapmak kararı aldı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde her parti kendi adayını destekleyecek.


Ayrıntılar gelecek…

AK Parti ve MHP’yi şok eden seçim anketi sonuçları


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.