Muharrem İnce’nin mal varlığı beyanı

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, YSK’ya verdiği mal varlığı bildirim formunu basınla paylaştı. Hakkari’de konuşan İnce, “5 yıl sonra tekrar paylaşacağım. Neyim artmış, neyim azalmış göreceksiniz” dedi.

Muharrem ince mal varlığı beyanı

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün Hakkari’de düzenlediği mitingde malvarlığını açıkladı. Eşi Ülkü İnce’den istediği malvarlığını bütün gazetecilere dağıtan İnce, “5 yıl sonra bir daha dağıtacağım. Neyim artmış, neyim azalmış… Siz zenginleşmeden, ben zenginleşmeyeceğim. Önce siz zenginleşeceksiniz, sonra ben zenginleşeceğim” dedi.

İşte Muharrem İnce’nin dağıttığı mal beyanı:

Muharrem İnce’nin paylaştığı beyana göre:

• Çiftin 4 ayrı banka hesabında toplam 100 bin Türk lirası, 20 bin ABD Doları ve 30 bin Euro bulunuyor.

• İnce çifti aynı zamanda 40 bin lira değerinde 225 gram altına sahip.

• Muharrem İnce’nin iki ayrı bankaya da 31 bin 200 lira kredi borcu bulunuyor.

• Edirne’de 100 bin lira değerinde bir evi var. Elmalıkköyü ve Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde toplam 200 bin lira değerinde 2 ayrı tarlası var. Fevziçakmak Caddesi’nde 150 bin lira değerinde bir evi var. Elmalıkköyü’nde 300 bin lira değerinde, içerisinde bir evin bulunduğu arsası var.

• Muharrem İnce’nin babasından kalma tarla hissesi ile Ankara Çankaya’da 600 bin lira değerinde bir evleri bulunuyor.

• İnce çiftinin kredi borcu süren 109 bin lira değerinde 2016 model BMW marka otomobilleri, yine kredi borcu süren 2012 model 80 bin lira değerinde Mercedes marka bir otomobilleri ile 328 bin lira değerinde 2015 model BMW marka bir otomobilleri var.

Muharrem İnce’nin YSK’ya verdiği mal varlığı beyanı formu:

Muharrem İnce'nin YSK'ya verdiği mal varlığı beyanı formu
Muharrem İnce’nin YSK’ya verdiği mal varlığı beyanı formu

Mal varlığını Hakkari’deki mitingte açıkladı: YSK hâkimi biliyor, Hakkarili esnaf da bilsin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi için ‘gariban’ ifadesini kullanmasını da eleştiren İnce, “Geçen gün bana ‘gariban’ dedi. Ben Sayın Erdoğan’dan 5 ay fazla milletvekilliği yaptım. Benim kıdemim 5 ay fazla. Başbakan’la milletvekilinin maaşı 3 aşağı 5 yukarı aynı. 16 yıldır milletvekiliyiz. Bir tane çocuğum var, eşim öğretmen, evim kira değil, babamızdan birkaç mülk kaldı. Ben şimdi Türkiye’nin en ucundan Muharrem İnce’nin mal beyanını paylaşıyorum. YSK’ya verdik ama gizli verdik. Hakim bilecek de Hakkari’deki esnaf kardeşim niye bilmesin” ifadelerini kullandı. İnce, şöyle devam etti:

5 yıl sonra yine paylaşacağım; neyim artmış, neyim azalmış görülecek!

“5 yıl sonra bir daha dağıtacağım. Neyim artmış, neyim azalmış… Siz zenginleşmeden, ben zenginleşmeyeceğim. Önce siz zenginleşeceksiniz, sonra ben zenginleşeceğim. Sıradan bir kamyon şoförünün oğlunu bu aziz millet 16 yıldır milletvekili yaptı. Sekreter, danışman, koruma, diplomatik pasaport verdi. Verdi de verdi bu fakir millet. Ben de gönlümü vermek istiyorum. İstiyorum ki, 5 yıl cumhurbaşkanlığı yapıp, bu milleti barıştırıp, sorunlarını çözüp; 5 yıl sonra emekli olup torunlarıyla Sümbül Dağı’na bakarak emekli bir cumhurbaşkanı olup demli çay içmek istiyorum. Sizden bir avuç pirinç istiyorum, size bi kazan pilav yapacağım bununla.”

Muharrem İnce, Hakkari'de düzenlenen seçim mitinginde halka seslendi.
Muharrem İnce, Hakkari’de düzenlenen seçim mitinginde halka seslendi.

“Siz zenginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim”

Muharrem İnce, Hakkari’de yaptığı seçim mitinginde; “1 tane çocuğum var, eşim öğretmen, evim kira değil, babamızdan üç beş mal mülk bir şey vardı, o da rahmetli oldu. Şimdi ben, Türkiye’nin en ucundan, Muharrem İnce’nin mal beyanını paylaşıyorum. Bunu YSK’ya verdik, ama gizli verdik. Olmaz öyle gizli. YSK’daki hakim bilecek de, Hakkari’deki esnaf kardeşim neden bilmesin? o da bilsin. Muharrem İnce’nin nesi var nesi yok. 5 yıl sonra bir daha dağıtacağım. 5 yılda neyim artmış, neyim azalmış. Size söz veriyorum. Siz zenginleşmeden, ben zenginleşmeyeceğim” diye konuştu.

Gezici araştırma şirketinin şaşırtan 24 Haziran seçim anketi