Mehmet Şimşek’in Twitter’daki Dolar TL paylaşımı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in Twitter’dan yaptığı “Son bir haftada ABD dolarına karşı en çok değer kazanan para birimi TL” paylaşımına tepki yağdı.

Mehmet Şimşek Twitter Dolar TL paylaşımı

7 Haziran 2018’de Merkez Bankası’nın (TCMB) beklentilerin üzerinde bir faiz artırımı yaparak; politika faizini 125 puan artırmıştı. Böylece faizler yüzde 17.75 seviyesine yükseltilmiş; Dolar/TL endeksi bir anda 4.50 seviyesinin altını görmüştü.

Merkez Bankası’nın bu hamlesi, 24 Haziran seçimleri öncesi piyasalarda son dönemde bozulan güven algısını ve kredibilitesini yükseltmeyi hedeflerken dolar/TL de 4.9290 olan tarihi zirvesinden uzaklaşmaya devem ederek 4.47 civarında işlem görüyor.
Eski Maliye Bakanı ve bugünkü Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Twitter’dan yaptığı paylaşımla Türk Lirası’nın Dolar karşısında haftanın en çok değer kazanan para birimin dikkat çekti. Ancak sosyal medya kullanıcılarının yoğun tepkisine maruz kaldı.

Mehmet Şimşek’in Dolar TL paylaşımı:

Mehmet Şimşek’in Dolar TL paylaşımına gelen tepkiler:


Piar son seçim anketi: Erdoğan ve AK Parti’ye şok!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.